To Top

Перейти к содержимому



Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

- - - - -

Чи можна зменшити частку сестри у спадщині?


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 23

#1 Гость_baly747_*

Гость_baly747_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:07

Доброго дня! Допоможіть будь-ласка! У мене запитання по спадковому праву.

У мене помер батько. Заповіту не залишив (інфаркт). Маю сестру від батькового попереднього шлюбу, тобто батько у нас один, а мами різні. Коли він розлучався з сестриною мамою, залишив їм 1-кімнатну квартиру. Тепер, коли батько помер, сестра претендує на половину всього майна. У квартирі, де жив батько до смерті, весь час від народження прописаний я, років 5-6 моя дружина та трохи більше року маленька дитина. З моєю мамою він також розлучений. Ми вели спільне господарство, я робив ремонт у квартирі і т.д. Я з батьком весь час спілкувався, підтримував його, возив по лікарнях, купував ліки, платив лікарям і т.д., сестра ж ніякої участі у цьому не брала, часто уникала з ним спілкування навіть по телефону. Батько з нею спілкувався лише кілька разів на рік.
І тепер ця людина, яку я бачив максимум 15 раз за все життя претендує на половину всього майна...

Підкажіть будь-ласка, чи є бодай якась можливість хоча б зменшити її частку?


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

#2 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:12

Підкажіть будь-ласка, чи є бодай якась можливість хоча б зменшити її частку?


В судовому порядку.

#3 Гость_baly747_*

Гость_baly747_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:13

А яким чином?

#4 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:14

Можна, якщо це можливо, і у вас порядні відносини з сестрою, добровільна її відмова від спадщини (як від усієї, так і від певної частини).

Сообщение отредактировал Alexandr: 08 Июль 2009 - 11:15


#5 Гость_baly747_*

Гость_baly747_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:15

У тому то і справа, що відносини не дуже...

#6 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:19

Ну що я Вам скажу? Поки подавайте заяву на прийняття спадщини, поки не минуло 6 місяців. Не думаю, що Вам пощастить у неї забрати всю спадщину, на яку вона претендує, але якщо у Вас є докази того, що Ви лікували, доглядали, ремонти робили і т.п. , є свідки всьому цьому, то можливо, суд на вашу користь присудить більшу частину спадкового майна. Але, навряд чи, що все.

#7 Гость_baly747_*

Гость_baly747_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:21

Та я все і не хочу, бо совість маю. Але 50/50 %, це теж у даному випадку не правильно...

#8 batyshka

batyshka

    Вшанований громадянин міста

  • Модератори
  • PipPipPipPipPip
  • 1 991 сообщений

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:45

напевно не справедливо це з вашого боку, однак законно. чинне законодавство передбачає, що частки спадкоємців є рівними і зменшувати їх (чи перерозподіляти) примусово не можливо (крім зменшення обов"язкої частки згідно ст.1241 ЦК - однак це вас не стосується). законодавство передбачає лише повне усунення особи від спадкування.

щодо вашого випадку можливо застосування наступних підстав:
- ухилення від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця (ч.3 ст. 1224),
- ухилення від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані (ч.5 ст.1224)

звичайно усі ці засоби можливо використати лише в судовому порядку.

Сообщение отредактировал batyshka: 08 Июль 2009 - 11:47


#9 Гость_baly747_*

Гость_baly747_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:49

- ухилення від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця (ч.3 ст. 1224),


А щодо "виконання обов"язку", тут мається на увазі обов"язок дочки перед батьком?

#10 Ellia

Ellia

    Вшанований громадянин міста

  • Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:54

Ніхто ніяким чином не зможе зменшити у примусовому порядку частку доньки померлого. Ви можете домовитись з нею хіба що про поділ спадкового майна.. Це, якщо у батька, наприклад, була дача, земля, квартира, грошові кошти - до видачі Свідоцтв про право на спадщину ви можете домовитись, що кому залишиться, а не все порівну.. ніякі проживання разом, ведення господарства і т.і. не мають значення для визначення часток в даному випадку. тільки порівну.. Я б Вам радила саме від цього відштовхуватись, а не створювати якісь ілюзіі..

Щодо морального аспекту - Ви можете його застосовувати по відношенню до свого власного майна, а не майна померлого батька...

А щодо "виконання обов"язку", тут мається на увазі обов"язок дочки перед батьком?



А батько вимагав в всудовому порядку від неї утримання, бо вона не виконувала своїх обов"язків? Це були їх відносини... В даному випадку апріорі вважатиметься, що його все влаштовувало і вона надавала ту допомогу, якої він хотів і потребував.. І якщо вона в суд приведе десять свідків, які підтвердять, що вони таємно зустрічалися, вона купувала йому ліки, давала готівку, шо Ви скажете - теж приведете кучу народу свідчити протилежне?

#11 Гость_baly747_*

Гость_baly747_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 11:57

Ні нічого не вимагав, окрім хоча б спілкування... Але вона йому і того не дала.
Ніхто там таємно не зустрічався...

Можна і привести кучу народу :)

#12 Ellia

Ellia

    Вшанований громадянин міста

  • Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 08 Июль 2009 - 12:00

Знаете, я лично в таких случаях рекомендую людям призвать на помощь здравый смысл - все равно придется отдать эту половину - только с бОльшими материальными и моральными потерями... Это Вам решать лично..

#13 Гость_baly747_*

Гость_baly747_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 12:05

Все правильно. Здравый смысл на месте. Единственное непонятно. ПОЧЕМУ я тратил время, деньги, нервы, а она не сделала ровным счетом НИЧЕГО, и претендует НАРАВНЕ??? Где справедливость?

#14 Ellia

Ellia

    Вшанований громадянин міста

  • Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 08 Июль 2009 - 12:25

Это вообще-то вопрос надо было бы адресовать Вашим родителям: что папа думал, что мама думала, когда выходила замуж за мужчину с ребенком... Ну вы понимаете, можно тему развить очень нехорошую...

Вы тратили деньги, время, нервы на своего отца, которого, надеюсь любили... Я почему-то думала, что такие вещи делаются вообще безвоздмезно, безкорыстно, от сердца, и не ожидаю ничего взамен... Он ведь мог и завещание на дочку оставить... Это его было бы решение..

Я бы не хотела продолжать эту тему, боюсь что скажу что-то, что Вас может обидеть.. Мораль - очень тонкая штука, как и справедливость и правда..

Вы спрашивали в контексте закона - я Вам ответила.. Могу посоветовать подать заявление, подождать, подаст ли его сестра, просто успокоиться и в спокойном состоянии начать с нею переговоры насчет наследства... И мирно, без скандалов, упреков, и напоминаний, кто сколько куда вложил... Попробуйте обуздать свои эмоции. В любом случае все надо принять, как должное...

#15 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 12:40

Ellia, питання спадкування завжди були досить слизькими. Що ви думаєте про нижче написане:

6. Правило абзацу другого частини третьої статті 1224 ЦК
( 435-15 ) стосується особи, яка зобов'язана була утримувати
спадкодавця згідно з нормами Сімейного кодексу України ( 2947-14 )
(далі - СК). Факт ухилення особи від виконання обов'язку щодо
утримання спадкодавця встановлюється судом за заявою
заінтересованої особи (інших спадкоємців або територіальної
громади). При цьому слід враховувати поведінку особи, розуміння
нею свого обов'язку щодо надання допомоги, її необхідність для
існування спадкодавця, наявність можливості для цього та свідомого
невиконання такою особою встановленого законом обов'язку.
Непред'явлення спадкодавцем, який мав право на утримання, позову
про стягнення аліментів до особи, яка претендує на спадщину, не є
достатньою підставою для відмови в позові про усунення від права
на спадкування.
Правило частини п'ятої статті 1224 ЦК ( 435-15 ) стосується
всіх спадкоємців за законом, зокрема й тих, які відповідно до СК
( 2947-14 ) не були зобов'язані утримувати спадкодавця.
Безпорадним слід розуміти стан особи, зумовлений похилим
віком, тяжкою хворобою або каліцтвом, коли вона не може самостійно
забезпечити умови свого життя, потребує стороннього догляду,
допомоги та піклування.
Вимога про усунення спадкоємця від права на спадкування може
бути пред'явлена особою, для якої таке усунення породжує пов'язані
зі спадкуванням права та обов'язки, одночасно з її позовом про
одержання права на спадкування з підстав, визначених у частині
другій статті 1259 ЦК ( 435-15 ).


Взято із Постанови ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ від 30.05.2008 N 7 "Про судову практику у справах про спадкування"

Мороки звісно багато. Але, якщо постаратися, все ж, мені здається, трішки можна б було покращити ситуацію. Я так думаю....

#16 Ellia

Ellia

    Вшанований громадянин міста

  • Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 08 Июль 2009 - 12:52

Почитайте главу 17 Сімейного кодексу України і коментарі до неї..

#17 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 13:01

Почитайте главу 17 Сімейного кодексу України і коментарі до неї..


Додому прийду, почитаю і ознайомлюсь з цим питаттям. Самому цікаво :)

Просто не віриться, що не має "лазєйки".

#18 Гость_baly747_*

Гость_baly747_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 13:03

Просто не віриться, що не має "лазєйки".


От і я так думаю...

#19 batyshka

batyshka

    Вшанований громадянин міста

  • Модератори
  • PipPipPipPipPip
  • 1 991 сообщений

Отправлено 08 Июль 2009 - 13:23

а у чому то "лазейка" панове юристи? якщо є підстави та відповідні докази то будь ласка до суду. а якщо не має то "лазейки" не допоможуть B)

#20 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 08 Июль 2009 - 13:26

а у чому то "лазейка" панове юристи? якщо є підстави та відповідні докази то будь ласка до суду. а якщо не має то "лазейки" не допоможуть B)


Воно то так. Але ж Ви самі знаєте, Батюшка, яке в нас законодавство. А суди ще кращі. "Самий ... суд в світі" :)




Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.