To Top

Перейти к содержимому

Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография
* * * * - 1 Голосов

Гральні автомати

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 68

#1 clannad

clannad

Вшанований громадянин міста

• Модератори
  • PipPipPipPipPip
  • 1 469 сообщений

Отправлено 18 Июль 2008 - 20:34

Потрібна допомога і юридична консультація.

Така справа. Нещодавно фастівською міською радою була прийнята постанова, яка стосувалась грального бізнесу в місті.

Ось дослівно:

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів Київської області, площа Соборна, 1, телефони: 6-02-16; 6-35-70; 6-06-86
РІШЕННЯ
№6-ХХХУІ-У
від 04. 06. 2008 року

Про заборону розміщення гральних залів та встановлення гральних автоматів на території міста Фастова
З метою впорядкування діяльності у сфері грального бізнесу на території міста Фастова, зменшення криміногенної ситуації в місті та запобігання скоєнню правопорушень, спрощення контролю за дотриманням ліцензійних умов провадження організації діяльності з проведення азартних ігор, відповідно до Законів України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
міська рада ВИРІШИЛА:
. А. Королепко
В. о. міського голови
1. Оголосити місто Фастів вільним від гральних залів та ігрових автоматів до
визначення єдиного локального місця їх розташування.
2. Відділу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності та
відповідним службам міста і міськвиконкому не приймати від суб'єктів
господарювання документів для отримання дозволу на розміщення гральних залів
та встановлення гральних автоматів.
3. Відділу містобудування та архітектури міськвиконкому не надавати дозволу на
будівництво нових та реконструкцію чи переобладнання існуючих будівель та
споруд під розміщення гральних залів.
4. Управлінню економіки міськвиконкому із залученням відповідних служб міста
провести перевірки по виявленню незаконно діючих гральних залів та
встановленню гральних автоматів.
5. Фастівському МВ ГУ МВС України в Київській області вжити невідкладних
заходів по припиненню роботи гральних залів та ігрових автоматів протягом 1
місяця з дня прийняття даного рішення міською радою.
6. Проінформувати населення міста Фастова про прийняте рішення міської ради
шляхом публікації в засобах масової інформації.
7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на в. о. міського голови,
секретаря міської ради Короленка Б. А.

Через деякий час рішення було відмінене прокурором, я так розумію не без втручання зацікавлених осіб, в тому числі з числа депутатського корпусу. Підстава - нібито неконституційність рішення про заборону грального бізнесу в місті.
На останній сесії, яка відбулась вчора, 17 липня, депутати затвердили нові правила розміщення гральних закладів на території міста, їх розробляв товариш Синельник, до розробки долучився і я, але відверто кажучи судячи з моїх розмов з працівниками міськвиконкому, крім зняття кількох автоматів з вулиць, справа з місця може не зрушитись. Принаймні Чижиковські та інші гральні зали так і можуть залишитись стояти.

Я розумію, що кардинально це питання має вирішуватись на рівні Верховної Ради, але судячи з темпів роботи цього органу, це станеться нескоро. А ситуацію у Фастові треба вирішувати вже зараз.

Питання: чи має право міська рада від імені міської громади приймати рішення про винесення гральних закладів за територіальні межі міста, або визначати окреме місце для гральних закладів в його межах? Якщо так, як грамотно юридично це сформулювати? Дякую за допомогу.

Шановні відвідувачі!
будуть видалятися!

#2 clannad

clannad

• Модератори
  • PipPipPipPipPip
  • 1 469 сообщений

Отправлено 02 Сентябрь 2008 - 22:17

Шановні панове юристи, присутні на сайті, прошу дати мені відповідь на поставлене питання. Був би вам дуже вдячний. :ab:

#3 Ellia

Ellia

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 03 Сентябрь 2008 - 19:59

І юристи притихли... Однозначно має право - міські  ради  є  органами  місцевого самоврядування,  що представляють відповідні територіальні громади та  здійснюють  від  їх  імені  та  в  їх  інтересах  функції  і повноваження  місцевого  самоврядування,  визначені  Конституцією України, та іншими законами
Оскільки питання діяльності гральних закладів взагалі не врегульовано законодавчо (крім порядку ліцензування), я вважаю, що треба дуже уважно вичитати ЗУ "Про місцеве самоврядування".Так наприклад До відання  виконавчих органів сільських,  селищних,  міських рад належать у  сфері  соціально-економічного  і                  культурного розвитку, планування та обліку б) делеговані повноваження: 1) розгляд  і  узгодження  планів  підприємств,  установ  та організацій,  що  не належать до комунальної власності відповідних
територіальних громад,  здійснення яких може  викликати  негативні соціальні
,  демографічні,  екологічні та інші наслідки, підготовка до них висновків і внесення пропозицій до відповідних органів. Я, між іншим, дуже сумніваюсь, що такі повноваження делегувались міською радою виконкому (я колись зіткнулась з одним питанням, коли мова стояла про повноваження виконкому - ніяких повноважень крім тих, що передбачених законом у нього немає). думаю, що має бути створена ініціативна група щодо проведення громадських слухань з цього питання, результати  яких мають бути винесені на розгляд сесії. Обов"язково зверніть увагу на легітимність рішень виконкому і його відділів - чи делегувалися радою їм такі повноваження, відповідно, чи є законними дозволи відділу архітектури і рішення виконкому на розміщення таких закладів!!! І ще - обов"язково треба звернути увагу на прокуроське реагування - наскільке дії самої прокуратури є законними. Це я так експромтом і в загальних рисах.

#4 Гость_Alex_8888_*

Гость_Alex_8888_*
  • Гости

Отправлено 03 Сентябрь 2008 - 21:50

Для уточнення відповіді на питання було б не погано викласти, якщо це можливо, текст відмови прокурора.

На мою думку РІШЕННЯ ФАСТІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ суперечить законодавству, оскільки законодавством чітко визначено, що це є вид господарської (підприємницької) діяльності, право на яке закріплено Конституцією України (Стаття 42. Кожен має право на підприємницьку діяльність,  яка не заборонена законом) та загальними засадами цивільного та господарського законодавства. Гральний бізнес, зокрема гральні автомати не є забороненим видом підприємницької діяльності. Тобто вини мають право на життя в нашому місті  і в Україні взагалі. Інше питання законності здійснення діяльності. Наприклад, автомати, які стоять не в відповідному для цього приміщені (навіть на вулиці) на привокзальній площі, ринках і т.д., знаходиться там незаконно. Відповідно до п. 3.2 – 3.7 наказу ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА  МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ від 18.04.2006  N 40/374 затверджено «Ліцензійні умови провадження організації діяльності з проведення азартних ігор», крім наявності ліцензій, дозволів і т.д.,які зазначені в пунктах  3.2 глави 3, здійснювати   організацію   діяльності   з  проведення азартних ігор можна  лише  у  відведених  для  цього  приміщеннях,  крім пересувних малих архітектурних форм, або будівлях. Залами   гральних   автоматів   вважаються  нежитлові  приміщення,  крім пересувної  малої  архітектурної  форми,  закриті від огляду ззовні,  у яких для проведення азартних ігор використовуються тільки гральні автомати;

Відповідь: Міська рада від імені міської громади не має права приймати рішення про винесення гральних закладів за територіальні межі міста, оскільки це суперечить законодавству про свободу підприємницької діяльності, яка не заборонена законом та тому, що це питання регулюється органами, які видають ліцензії на зайняття такою господарською діяльністю, де встановлено кваліфікаційні,  організаційні,  технологічні та інші вимоги для провадження певного виду господарської діяльності.

Якщо не згодні з рішення прокурора - в суд. Я думаю це питання може вирішити тільки Феміда.

#5 clannad

clannad

• Модератори
  • PipPipPipPipPip
  • 1 469 сообщений

Отправлено 03 Сентябрь 2008 - 22:12

Хм, скільки юристів, стільки й думок...

Дякую, буду думати, що можна зробити...

#6 Гость_Alex_8888_*

Гость_Alex_8888_*
  • Гости

Отправлено 03 Сентябрь 2008 - 22:15

Хм, скільки юристів, стільки й думок...

Дякую, буду думати, що можна зробити...

Питання дуже цікаве, не могли б Ви викласти тут текст відпмови прокурора по цьому питанню?

#7 Ellia

Ellia

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 03 Сентябрь 2008 - 22:34

Alex_8888, ніхто ж не забороняє цю підприємницьку діяльність... В рішенні ради є пункти, які дійсно суперечать законодавству - наприклад, щодо заборони видачі ліцензії... Але якщо мова йде про інтереси територіальної громади (а я, сподіваюсь, Ви не заперечуватимете, що в інтересах територіальної громади винести цей бізнес за межі міста- як такий, що має негативні соціальні наслідки, прикладів яких - тисячі) -  її представницький орган не просто має право, але й зобов"язаний вжити заходів щодо захисту цих інтересів. Просто це треба у встановленому законом порядку комусь ініціювати і довести до кінця. Розписати прямо зараз, як це зробити,  я не маю можливості - це серйозний кусок роботи.  Ви посилаєтесь на Наказ про ліцензійні умови, але ж там немає такого пункту, що ці приміщення або МАФ повинні розміщуватись в якомусь конкретному місці, так є певні вимоги - не ближче ніж за 150 м від шкіл, наприклад... Але ж "НЕ БЛИЖЧЕ". А "не далі як" в законі немає. Акти органів місцевого самоврядування є нормативними актами, обов"язковими до виконання, і грамотно складене рішення ради з цього питання ніяким чином не обмежуватиме прав підприємців. Просто така діяльність буде здійснюватись у спеціально відведених для цього місцях. Проект такого рішення вже був в Києві.. Але все вирішили знову таки бізнес- інтереси. Між іншим, в багатьох країнах світу залежність від азартних ігор (до речі це вже доведено лікарями - ось Вам і негативний соціальний ефект) стала справжньою державною проблемою - спосіб боротьби  поки що придумали один - відповідні заклади розташовані якомога далі від людяних місь, щоб туди було проблематично добратися наприклад, дітям. Так що не все так однозначно. І надія на позитивне вирішення питання, яке поставив clannad , є.

#8 Гость_Alex_8888_*

Гость_Alex_8888_*
  • Гости

Отправлено 03 Сентябрь 2008 - 22:50

Alex_8888, ніхто ж не забороняє цю підприємницьку діяльність... В рішенні ради є пункти, які дійсно суперечать законодавству - наприклад, щодо заборони видачі ліцензії... Але якщо мова йде про інтереси територіальної громади (а я, сподіваюсь, Ви не заперечуватимете, що в інтересах територіальної громади винести цей бізнес за межі міста- як такий, що має негативні соціальні наслідки, прикладів яких - тисячі) -  її представницький орган не просто має право, але й зобов"язаний вжити заходів щодо захисту цих інтересів. Просто це треба у встановленому законом порядку комусь ініціювати і довести до кінця. Розписати прямо зараз, як це зробити,  я не маю можливості - це серйозний кусок роботи.  Ви посилаєтесь на Наказ про ліцензійні умови, але ж там немає такого пункту, що ці приміщення або МАФ повинні розміщуватись в якомусь конкретному місці, так є певні вимоги - не ближче ніж за 150 м від шкіл, наприклад... Але ж "НЕ БЛИЖЧЕ". А "не далі як" в законі немає. Акти органів місцевого самоврядування є нормативними актами, обов"язковими до виконання, і грамотно складене рішення ради з цього питання ніяким чином не обмежуватиме прав підприємців. Просто така діяльність буде здійснюватись у спеціально відведених для цього місцях. Проект такого рішення вже був в Києві.. Але все вирішили знову таки бізнес- інтереси. Між іншим, в багатьох країнах світу залежність від азартних ігор (до речі це вже доведено лікарями - ось Вам і негативний соціальний ефект) стала справжньою державною проблемою - спосіб боротьби  поки що придумали один - відповідні заклади розташовані якомога далі від людяних місь, щоб туди було проблематично добратися наприклад, дітям. Так що не все так однозначно. І надія на позитивне вирішення питання, яке поставив clannad , є.

Щоб зробити так, як Ви пропонуєте потрібно вносити зміни до відповідних законів та створення правил щодо розташування таких закладів для азартних ігор тощо. Це не що інше, як прогалини законодавства. А щодо запропонованого вами негативного соціального ефекту, то це може стати тільки приводом для прийняття таких змін до законодавства.
Питання про відведення закладів для гри в азартні ігри - не просте, оскільки підприємцям потрібно буде надавати на це приміщення, яке на сьогодні коштує не малі кошти, тобто тут теж потрібно якось врегулювати це питання.

Я погоджуюсь з Вами, що потрібно створити ініціативну групу, яка вивчила б це питання, і тоді б, можливо, щось і вдалось реалізувати.

Також щото негативного соціального ефекту. Законодавством не визначено, які саме явища відносяться до негативного соціального ефекту. Якщо я помиляюся, наведіть приклад.

#9 Ellia

Ellia

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 03 Сентябрь 2008 - 23:08

Я ж зразу написала - законів НЕМАЄ. Правил, які б визначали, що забороняється розміщення таких закладів в місцях, визначених органами місцевого самоврядування - немає. Це не прогалина в законодавстві. Це принцип, на якому побудоване законодавство України - дозволено все, що прямо не заборонено законом. І рада (уповноважений всіма мешканцями міста орган), має право приймати рішення про розміщення та утримання
гральних закладів на території в даному випадку міста Фастова, яке і буде обов"язковим для виконання (між іншим всі міста такі рішення приймають і перешкода єдина - інтереси певних осіб). А от підприємницька діяльність особи ніяким чином не повинна цьому суперечити. А  щодо підприємців - це взагалі не питання - якщо в них є бажання цим займатися (а я думаю є - он один мій знайомий в Фастові просадив за вечір тридцять тисяч доларів)то можливості знайдуться, тим більше що їх теперішні приміщення теж коштують немалих грошей. А ні - хай змінюють профіль діяльності.

#10 Гость_Alex_8888_*

Гость_Alex_8888_*
  • Гости

Отправлено 03 Сентябрь 2008 - 23:39

Можна звернутися до прецеденту. Ось знайшов Наказ ПРЕДСТАВНИЦТВА ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА в м. КИЄВІ "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів у м. Києві та розпорядження КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ "Про затвердження ліцензійних умов при провадженні виду господарської діяльності „організація та утримання тоталізаторів, гральних закладів”
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УТРИМАННЯ ТОТАЛІЗАТОРІВ, ГРАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У м. КИЄВІ

Ось лінк на документ ]]>http://www.dkrp.gov....mp;cat_id=57236]]>

питання розміщення гральних закладів в м. Києві регулюються нищенаписаними пунктами цього наказу-розпорядження.

2.7.11. Гральні заклади не можуть розміщуватись у закладах охорони здоров'я, навчальних закладах, органах державної влади та місцевого самоврядування, культових будівлях.

2.7.12. Гральні заклади не повинні розміщуватись ближче ніж за 150 метрів (з відліком по пішохідній зоні) від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, де навчаються діти віком до 18 років, закладів охорони здоров’я та культових споруд.

Ось цим обмежились 2 органи виконавчої влади щодо розміщення ігових гральнх закладів.  :bn: :bz: :am:

#11 df

df

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 2 796 сообщений

Отправлено 04 Сентябрь 2008 - 10:00

Саша назовите, пожалуйста, фамилии героев - владельцев сих заведений. Из депутатов кто или на внучатую племянницу записано. Огласите, если имеете такую инфу.

#12 tor5

tor5

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 079 сообщений

Отправлено 04 Сентябрь 2008 - 10:32

Там Чижик на 1 месте!

#13 Гость_Alex_8888_*

Гость_Alex_8888_*
  • Гости

Отправлено 04 Сентябрь 2008 - 12:19

нет никакого смысла называть имена. Вся проблемма в бизнес интересах, независимо от того Чижик или кто-то другой. Эта проблемма исходит от бизнесменов, которые сидят в парламенте и других центральных органах власти, и издают законы, решения и т.п., которые защищают их бизнес интересы.

#14 Ellia

Ellia

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 04 Сентябрь 2008 - 13:38

Я не буду нікого ні в чому переконувати. Якщо в кого є бажання займатись цим питанням - законодавчі можливості і перспективи позитивного його вирішення є. Це нелегкий і тривалий процес, але, повторюсь - перспективний. Якими б не були ліцензійні умови щодо грального бізнесу (не можуть розміщуватись у закладах охорони здоров'я, навчальних закладах, органах державної влади та місцевого самоврядування, культових будівлях.Гральні заклади не повинні розміщуватись ближче ніж за 150 метрів (з відліком по пішохідній зоні) від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, де навчаються діти віком до 18 років, закладів охорони здоров’я та культових споруд)
- ще ніхто не зобов"язував облаштувати місто такими закладами. Тобто, якщо гральний заклад не повинен десь розміщуватись, це ще не значить, що він ПОВИНЕН взагалі там стояти.

#15 df

df

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 2 796 сообщений

Отправлено 04 Сентябрь 2008 - 15:59

нет никакого смысла называть имена..

Почему же? Город своих героев должен знать.
Думаю вместо статей типа "Автомати - ганьба", "Міскьвиконком прийняв рішення щодо автоматів" и проч., людям интресней было бы прочитать имена тех депутатов-бизнесменов или внучатых племянниц их, которые держат эти заведения. Но, увы, настолько рисковых журнялюг и редакторов в Фастове, скорее всего нет... или?

#16 Гость_Alex_8888_*

Гость_Alex_8888_*
  • Гости

Отправлено 04 Сентябрь 2008 - 18:04

нет никакого смысла называть имена..

Думаю вместо статей типа "Автомати - ганьба", "Міскьвиконком прийняв рішення щодо автоматів" и проч., людям интресней было бы прочитать имена тех депутатов-бизнесменов или внучатых племянниц их, которые держат эти заведения. Но, увы, настолько рисковых журнялюг и редакторов в Фастове, скорее всего нет... или?

Я не журналист ...  :ap: И более того, игральные автоматы - не запрещенный вид предпринимательской деятельности.
Также Ваша просьба не может быть одобрена, поскольку она противоречит пункту 2.2.правил форума «Забороняється прямо чи побічно ображати інших учасників форуму, мешканців міста, або організації в цілому. Повідомлення з образами будуть негайно видалятися.»

#17 clannad

clannad

• Модератори
  • PipPipPipPipPip
  • 1 469 сообщений

Отправлено 04 Сентябрь 2008 - 18:52

Микола, найбільше представлений у цьому бізнесі у Фастові депутат Чижик та його родина. І це ні для кого у Фастові не є секретом. Про інші прізвища я нажаль не знаю. Якщо ти володієш якоюсь іншою інформацією з цього приводу - буду вдячний тобі за неї.

#18 Ellia

Ellia

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 05 Сентябрь 2008 - 08:12

Я теж більше нікого не знаю. Кажуть, ніби-то на П"ятачку в частині колишнього магазину "М"ясо-риба", де йде добудова, буде також зал ігрових автоматів. Власник - це ні для кого теж не секрет, Віталій Кушнір.
А Алексу скажу, що відомості про осіб, які займаються підприємницькою діяльністю не є якоюсь секретною інформацією, і при бажанні, кожен мешканець міста у виконкомі може її отримати, більше того - якщо буде підняте питання про громадські слухання з цього приводу - преса теж буде зобов"язана висвітлити ці події. Думаю, для Вас не секрет, що в кожному закладі і так ПОВИННА бути інформація про його власника (чи підприємця, чи фірму)- копія Свідоцтва про реєстрацію такого суб"єкта, ліцензія, патент. Так, гральний бізнес - не заборонений вид діяльності. Але  "гравці " в цьому секторі зобов"язані грати (вибачаюсь за тавтологію) по правилам, яякі диктує їм територіальна громада, оскільки на відміну від бізнесмена, їй завдаеться шкода від такої діяльності. Ніхто ж, не заперечуватиме, що торгувати теж ніхто не забороняє, але от підіть, та поставте ларьок, наприклад біля того ж Леніна. Дозволять? Точно так же з гральним бізнесом. Хочеш - будь ласка, але виключно там, де дозволять, з дотриманням норм. І я двома руками за те, щоб гральний бізнес винесли подалі в межах міста, певна річ, далі - то район. І якщо в місті цього ще не зробили - це не тому що цього зробити НЕ МОЖНА, а тому, що це суперечить інтересам певних осіб, які мають можливість блокувати прийняття таких рішень, як обрані нами депутати міськради. І чим це df кого ображає?

#19 Гость_Alex_8888_*

Гость_Alex_8888_*
  • Гости

Отправлено 05 Сентябрь 2008 - 09:21

Если так думать, то надо называть имена не бизнесменов, а имена  тех бюрократов и должностных лиц,  которые выдают соответствующие лицензии, разрешения и т.п. Не дали б разрешения – небыли б автоматы посреди города.

#20 df

df

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 2 796 сообщений

Отправлено 05 Сентябрь 2008 - 10:11

Якщо ти володієш якоюсь іншою інформацією з цього приводу - буду вдячний тобі за неї.

К сожалению - нет :(

Я не журналист ...  :ap: И более того, игральные автоматы - не запрещенный вид предпринимательской деятельности.
Также Ваша просьба не может быть одобрена, поскольку она противоречит пункту 2.2.правил форума «Забороняється прямо чи побічно ображати інших учасників форуму, мешканців міста, або організації в цілому. Повідомлення з образами будуть негайно видалятися.»

Поясню подробнее. "Образи" не нужны совершенно. Нужно бить аккуратно, но сильно! Чтоб комар носа не подточил.
Для того чтоб громада города "восстала", нужно провести нехилую информационную артподготовку. И бить нужно точечно, т.е не по бизнесу вцелом, а по владельцам бизнеса этого. Написать пару тройку статей.. интервью с бабушкой, проигравшей пенсию и голодной, студентом, который деньги на бутерброд, тяжко заработанные мамой, отдал автоматам, мужиками и проч. и проч. Присовокупить фотки где несовершеннолетние кидают в автомат монетку. Журн.рсследование с подставой, когда  малолетняя (до 18-ти) детина лет 20-ти на вид, у которой не проверили паспорт в зале - свободно играет. А на фоне этого - господина владельца за рулем машины в дорогом костюме или в другом месте, дабы показать чьи именно деньги создают контраст. Нужно дать народу конкретного врага, а тогда уже и начинать тяжбы.

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных

Шановні відвідувачі!
будуть видалятися!