To Top

Перейти к содержимому

Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

З наскоку у Європу: Західна Україна-Угорщина-Австрія

• Авторизуйтесь для ответа в теме
В теме одно сообщение

#1 bourne

bourne

Добрий фастівчанин

• Пользователи
  • PipPip
  • 98 сообщений

Отправлено 09 Июнь 2012 - 21:16

З наскоку у Європу.
Західна Україна-Угорщина-Австрія
19.05.2012-27.05.2012.

У зв’язку з гарними погодними умовами та низьким курсом євро вирішено отримати першу шенгенську візу.

Прев’ю:
Мета - Західна Україна (Міжгір’я, Мукачеве, Берегове - 2 дні), Угорщина (Егер, Будапешт - 3 дні) та Австрія (Відень - 3 дні).
Пункт перетину кордону: туди - Лужанка (біля Берегового), назад - Чоп.
Транспорт - власний автомобіль (газ/бензин).
Загальна протяжність маршруту - 2800 км (туди і назад).
Навігація - Igo.
Загальний бюджет - 1000 євро.

Візи:
Перший раз намагалися отримати самостійно в Угорському посольстві.
На сайті можна записатися в чергу ]]>http://www.mfa.gov.h...kezesi_rend.htm]]>
Також по телефону відповідають на всі питання - за, що їм плюс, оскільки я телефонував туди неодноразово :)).
Але є в них така цікава вимога, як лист підтвердження з готелю про бронювання (не електронний, а звичайний поштовий). Я спочатку забукав готелі через booking.com, але через те, що в мене не було до цього шенгену, та ще й їду власним авто, сказали, що без листа не дадуть.
Довелося шукати інші шляхи.
В деяких тур. агенствах можна оплатити готелі і отримати ваучер на поселення, який посольство приймає.
Перепробувавши декілька агентств зупинився на ]]>http://www.1000dorog.info]]> , де мені підібрали готелі і на додаток замовив за 22 грн. візи та 70 євро консульський збір за двох.
До речі, в Австрійському посольстві теж є свої приколи. Потрібно перекладати всі документи на німецьку. І передплата готелів теж необхідна. Також у них є супер послуга - "запишись у чергу за 12 євро і отримай відповідь на запитання"

День 1:
Дорога + Карпати (Міжгір’я, оз. Синевір)
Їхав через Новгород-Волинський-Рівне-Львів-Міжгір’я. Дорога класна, місцями закінчується ремонт, але, в основному, траса в дуже доброму стані до Львова.
Погано було їхати до Міжгір’я, багато ям по гірських дорогах - близько 80 км, але це компенсувалось гарними краєвидами.
ДАІ – переважно населених пунктах + у львівській обл. в м.Тараканів курсувало дві машини з трукамами на борту.
Газ - Фастів - 6-45, у Житомирській обл. - 6-30, у Рівненській 6-50, у Львівській 6-80. Отже, найкраще залити повний бак на житомирській трасі недалеко після виїзду, а другий раз до в’їзду в Рівненську обл. Далі мало заправок і газ дорогий.
Перший пункт - озеро Синевір в Межигірському районі.
Отже, ми біля озера. Гарне місце, озеро можна обійти навколо. Охайні доріжки. Можна заплатити гривень 20 і отримати дозвіл на встановлення намету і смаження шашлику. В самому озері вода прозора і плаває купа форелі, купатись заборонено.
Зупинилися на ніч на базі "Петрівська слобода" ]]>http://psloboda.at.ua/]]> у Межгір"ї. Гарне тихе місце серед гір. Номер - 280 грн. за ніч без сніданку. Трохи прохолодно, але є кондиціонер. На території колиба, де можна смачно поїсти. Повечеряли - близько 110 грн. на двох.

День 2:
Мукачеве
На наступний день зранку вирушаємо в Мукачево, а саме в замок "Паланок". Що мені конкретно не сподобалось, то це те, як облаштована територія.
Начебто і проводилась реконструкція, і новий дах, і не так вже й брудно, але, як завжди, все псують деталі. На даху купа якихось антен, що аніяк не відповідає епосі :). Купа якихось порожніх приміщень. Можна було б влаштувати якісь виставки, чи ще щось, а то стоїть і збирає бруд. Також мені не сподобалась територія навколо замку. Стіни довкола розпадаються, купа чагарників і плющів, які візуально зменшують розмір стін. А в цих чагарниках купи сміття.
Короче, загалом, місце гарне, є музей на території, грають музиканти, але все-таки хотілось би більше хазяйновитості до таких пам’яток.
Берегове.
Після обходу замку рушаємо в Берегове. Місто майже на кордоні з Угорщиною славне своїм термальним басейном.
Спочатку їдемо до термального басейну. Якось взимку приїздили туди покупатися, було прикольно, оскільки зима -10, а ти ніжишся під відкритим небом у басейні зі сталою температурою близько 30 з чимось градусів. Але оскільки на вулиці було і так 30, а в басейні купа народу, глянувши на це все, поїхали далі.
Знайшли майже за містом мотель за 160 грн ]]>http://hotel-villaba...ua/photo.html#1]]>. Загалом, непогана кімната, тільки незрозуміло з гарячою водою - наче повинна бути, але ми її не застали :). А так нормально.
Поїхали прогулялись ввечері містом. Пару цікавих будинків і церква в центрі. Багато написів дублюється угорською, та й взагалі місцеві багато балакають угорською. Повечеряли в піцеріїї "Мілленіум", на 43 грн. вийшло: тарілка супу, велика тарілка дерунів, та піца на 6 шматків. Реально дешево і смачно.

День 3:
Пункт перепуску Лужанка.
Недалеко від кордону раджу заправити повний бак газу і літрів 20, щоб було бензину :).
Близько 7-ої ранку рушаємо в бік кордону на пункт перепуску Лужанка. На кордоні нічого особливого. Єдине зауваження, що на угорському боці дали заповнювати якісь папірці, де все написано угорською і не продубльовано ні українською, ні англійською. Перетнули кордон за півгодини.
Отже, ми закордоном. Правила вже зовсім намагаємось не порушувати :). Обмеження швидкості в Угорщині: нас. пункт - 50, дорога за містом - 90, швидкісні дороги - 110, автобани - 130.
Також допускається +10 км похибка. Загалом детальніше можна прочитати ]]>http://autotraveler....y/#.T8tDx9V1C0c]]>.
Автобан (М1) по якому потрібно їхати до Будапешта - платний. Отже, ми заїхали на заправку і придбали на 10 днів талон (приблизно 13 євро). Щоправда, на самому автобані, а це вже є порушенням і поліція на самій заправці може оштрафувати. Одразу про ціни на бензин та газ. Бензин в районі 1.4 євро, газ - 0,8. Газом можна заправитись на заправках Agip (жовта емблема з якоюсь потворою ]]>http://www.agip.dp.ua/text/about.htm)]]>. Газові заправки не дуже часто, та й загалом заправки раз на 15-20 км.
Автобан - звичайна дорога по дві смуги в кожному напрямку. Латки і залиті бітумом тріщини є, але дорога рівна. Вздовж дороги часто розташовані місця для відпочинку з паркінгом, туалетом та іноді кафе. Парковки платні, оплачуються через паркомати і талончик кладеться під лобове скло, щоб інспектори могли контролювати час.
Якщо не оплачено - під двірники кладуть червоний штрафний талон, якщо треба доплатити - фіолетову квитанцію, як мені пояснили в готелі.
Також важливо, що в них ходять форинти разом з євро, але форинт набагато поширеніший, Вигідніше купити форинти і не розраховуватись євро (1 євро = 300 форинтів).
Бо були такі ситуації, що ціна вказана і в євро і в форинтах, але в євро виходить на 20 відсотків дорожчою :).
Егер
Перший пункт зупинки. Припаркувались навпроти базиліки. Паркоматів поряд не видно, табличок теж ніяких, значить - умовно безкоштовно :).
Зайшли в базиліку, потім прогулялись центром і піднялись у фортецю (десь 3 євро квиток). З фортеці відкривається гарний вид на місто. Красива центральна площа з пам’ятниками і церквою.
Загалом, гарненьке місто і варто відвідати. Весь огляд зайняв у нас 4 години. Повертаємось до машини і рушаємо в Будапешт.
Будапешт – Д1
Без проблем доїхали до нашого готелю ]]>http://www.budapesth...summary.en.html]]> (щось близько 70 євро за ніч з сніданком за двомісний номер).
Коротко про готель. З плюсів: безкоштовний підземний паркінг, все чисто, у вестибюлі стоїть комп з безкоштовним інетом, простора кімната, все чисто, без претензій, поряд зупинка автобуса і трамвая, 2.5 км до Будайської фортеці. З мінусів: вікна виходили на дорогу і було дуже шумно (можливо, якщо вікна у двір, то краща ситуація).
Отже, приїхали, розклали речі, беремо машину і їдемо в центр Пешту в район Парламенту. Лишили машину на платній парковці (1,3 євро година) і пішли гуляти.
Парламент дуже гарний і великий, хоча частково фасад з одного боку був під реконструкцією. Можна сходити на екскурсію (12 євро з людини), але квиток потрібно купити заздалегідь, оскільки екскурсії проводяться групами. Далі відвідали Площу героїв, де якраз знімався якийсь фільм про Спарту :), і поряд замок Вайдахуняд. Повечеряли ситно в кафе (13 євро) і поїхали назад у готель.
Трохи відпочили і вирішили піти прогулятися набережною і подивитись на Парламент вночі. Прошкандибавши зо 3 км помилувались набережною, Парламентом та Ланцюговим мостом.
А от як назад ішли, трохи блуканули і зайшли на територію Будайської фортеці (про що я пізніше не пожалкував). Все підсвічується ліхтарями, де-не-де теж блукають туристи і накрапує трохи дощ.
Вхід на територію безкоштовний. Назад ледь вишкрябались :).

День 4:
Будапешт Д2
Поснідали. Нічого особливого, сніданок доволі спартанський (йогурти, шинка, сир, овочі, сухі сніданки, тости, соки, чай).
На рецепшені взяли безкоштовну мапу міста і рушили оглядати далі Будайську фортецю. На території фортеці розташований палац із музеями, собор Матяша, Рибальський бастіон, Військовий музей і ін.
Сам палац – ісполінська споруда, реально здоровий :). На території палацу працює кілька музеїв та виставок.
Відвідали тільки один музей - історичний (квиток 5 євро з людини), доволі цікаво. Далі собор Матяша (3.5 євро), і це була помилка, всередині ремонт і особливо нічого було дивитись :).
Оглянули Рибальський бастіон (просто декоративна споруда, з колонами, баштами та арками, відкривається панорама на Пешт).
Далі на території військовий музей (2.8 євро з людини) - теж цікаво. Пообідали на центральній площі в бістро (7 євро на двох).
І почапали додому, оскільки погода почала сильно псуватись.
Решту вечора провели в номері, оскільки йшов дощ, та і втомились. Вдалося роздобути на рецепшені в доброго угорця логін до WiFi, бо так коштує 60 грн за добу :)).
Спланували наступний день і нанесли на навігатор пам’ятки (щоправда, це треба було зробити раніше :)).

День 5:
Будапешт Д3
На машині їдемо до Парламенту, паркуємося недалеко, платимо за 2 години парковки (хоча реально простояли 8 :)). Простояли в черзі в Парламент 20 хвилин і отримали квитки на 3-тю годину з російським гідом. Рушаємо далі вивчати місто. Йдемо до Оперного театру, на жаль, екскурсія в цей день теж на третю, тож погулявши кругом і зазирнувши всередину, прямуємо до собору св. Іштвана - найвища споруда в місті (90 метрів), вище за неї зводити будівлі заборонено.
Вхід безкоштовний, дуже гарна споруда. В соборі є окремий підйом на оглядовий майданчик (2 євро/люд) і до скарбниці (1.4 євро/люд). Вирішено йти тільки у скарбницю: нічого особливого, але охоронець скарбниці виявився доволі підприємливим малим і запропонував (за 1.5 євро :)) ) перейти на оглядовий майданчик. Отже, два в одному і друге за півціни:).
Далі йдемо на вулицю Ваці - це місцевий узвіз, так би мовити. Купа магазинів, сувенірів і кафе. Сама вулиця закінчується критим ринком, де можна також придбати продукти, сувеніри і таке інше.
І тут мене здивували "європейські" ціни. Продукти майже такої ціни, як у нас, а часто й дешевше. Футболки в середньому 3-4 євро.
Прикупили сувенірів, продуктів і повертаємось до Парламенту на екскурсію.
У самому Парламенті можна побачити королівські регалії та залу засідань. Все розписано сусальним золотом, всюди статуї, короче, гарно :).
Після Парламенту знайшли якесь кафе біля храму Іштвана, і, милуючись чудовим краєвидом, повечеряли (16 євро за двох)!
Резюме: Будапешт однозначно варто відвідати, різноманіття архітектури вражає уяву, майже кожний будинок у центрі - витвір мистецтва.
Всюди чисто, немає п’яних і таке ін. Ще варто відзначити те, що в них дуже мало тонованих машин і немає всяких витребеньок та наклейок дибільних.
Найбільше здивував урядовий кортеж, де всі авто нетоновані, а обабіч віп-персони просто сидять охоронці і все.
Самі угорці здалися доволі приємними людьми, ексцесів і непорозумінь не було. Тож Будапешт (та і Єгер) отримують свої 5 балів!

День 6
Відень д1
Трохи не доїжджаючи до кордону з Австрією, на заправці, купуємо матрицю-віньєтку для оплати проїзду (10 днів = 16 євро).
Про правила детальніше ]]>http://autotraveler....a/#.T8uzBtV1C0c]]>. Бонус - можна перевищувати на +20 км/год :).
Але все одно я їхав ледь не найповільніше серед усіх. Хоча середня швидкість 130 була, але випереджали мене навіть бабусі :).
Тож порушують там теж багато :).
Готель ]]>http://www.artis-hotels.at/?id=3]]> (100 євро доба на двох з сніданком). Плюси: тиха кімната, все дуже чисто, гарне розташування (до центру 2 км пішки), підземний паркінг (15 євро /доба), гарний сніданок.
Мінуси: не дуже нова фурнітура, невелика ванна. Швиденько селимося і вирушаємо в перше місце призначення - палац Бельведер.
Йдемо десь хвилин 15 і ми на місці. Вхід на територію безкоштовний. На території сам палац із картинною галереєю(верхній Бельведер) і музей барокко (нижній Бельведер).
Купили квитки тільки у Верхній (11 євро з людини). Гарна територія, з фонтанами і газонами. В музеї представлена велика експозиція - Моне, Мане, Ван Гог, Густав Клімт, Ренуар, Пісаро.., але мені найбільше сподобався Вальдмюллер.
Далі йдемо до Карлскірхе (церква св. Карла Боромея) . Цікава архітектура і взагалі гарна споруда (хоча тут все гарне :)). Вхід - 6 євро з людини. Всередині можна піднятись на ліфті на оглядовий майданчик, але він закритий, а на вікнах решітки і огляд не дуже. Але мені сподобалось.
Ще встигли пройтись центром по всіх визначних місцях, які більш детально оглядали вже на наступний день. І купили гігантських розмірів хотдог - уявіть півбагета, в які запхана такої ж довжини сосиска :) (3 євро).
Хочеться відзначити те, що вони дуже "полюбляють" псувати зовнішній вигляд пам’яток якоюсь рекламою чергової виставки, що відбувається в цій споруді. Вже хотілось чимось перекусити і якраз натрапили на конкурс страв різних країн. Таїланд, Шри-Ланка, Індія, Монголія .... Коротше кажучи, скоштували тибетських страв (5 євро), румунських (3 євро) і мохіто від венесуельця (3.5 євро).

День 7
Відень Д2
Сніданок. Тут сніданок був шикарний, набагато краще, ніж у Будапешті - червона риба, смажені сосиски, фрукти, натуральні йогурти, струдлі... Напхавшись від пуза, вирушаємо в центр.
У центрі розташований велетенський палац - Хофбург, з музеями, пам’ятниками і фонтанами. У Хофбургу не ходили нікуди, хоча треба було, мабуть, відвідати скарбницю, але не знали, що вона там є.
Навпроти Хофбургу на площі Марії-Терези стоять два велетенські музеї-близнюки (близнюки за архітектурою). Спочатку я навіть подумав, що це палаци. Все-таки їхні правителі турбувались про освіченість і науку.
Один музей мистецтва, а інший – природничий, в який ми і пішли. Сам музей просто шикарний. Купа експонатів, та й сам музей всередині не гірший за палац. Купа якоїсь інтерактивності - мікроскопів, через які можна порозглядати комах та інше. Є кілька кінозалів з науково-історичними фільмами, 3-Де слайди, тепловізор, просто інтерактивні табло, монітори ...
Витратили на це близько 3 годин в результаті :). Далі йдемо до Парламенту (блін, ну яке воно все гарне, я вже не знаю, які епітети використовувати :)), збудованого в римському стилі з колонадою біля центрального входу та колісницями і статуями на даху. Між Парламентом і Хофбургом розташований невеликий парк із трояндами. Коли туди заходиш, немов потрапляєш у рай, купа троянд і в повітрі стоїть їхній солодкий аромат.
Далі відвідуємо церкви святого Стефана і Петра. Я вже не можу описувати цю красу, фото скажуть самі за себе :).
Підвечір повертаємось у готель, годинку відпочиваємо і вирішуємо піти у Пратер – типу, місцевий парк атракціонів. Від готелю 3 км пішки.
По дорозі дивимось дім Хундервасера. Чесно кажучи, нічого особливого :). Просто розмальований будинок, можливо, всередені щось, хто його зна. Дійшли до парку, о капец, скільки тут атракціонів.
Покатались на каруселі (5 євро з людини), яка заввишки 116 метів!. На супер міні американських гірках (5 євро/чол), де можна було зі страху... Дуже сподобався атракціон, не скажу, як називається, але суть така - височенний стовбур і по периметру сидіння, з великою швидкістю воно летить угору і потім падає вниз (це був просто капець) (5 євро/чол). Хочу звернути увагу на ціни, порівнюючи наші супер лунапарки за 30-40 грн, де все в 5 разів менше і в 10 небезпечніше.

День 8
Відень Д3, Ужгород
Чекаут з готелю і направляємось в Шенбрун. Довелося припаркуватись на платній стоянці :blink: (десь 3 євро за годину). Оскільки субота, людей багато. Купуємо квитки (16 євро/людини). Є три категорії квитків з різною кількістю пам’яток, але не буду вдаватися в подробиці, ми взяли середні. Палац прикольний тим, що у ньому представлений королівський побут, для огляду доступні 45 кімнат з меблями, дзеркалами, унікальними шпалерами. Довкола самого палацу великий парк з різноманітними скульптурами та фонтанами. Також є лабіринт, точніше три, в яких поблукали хвилин 40 :).
Хочеться відзначити, що китайських туристів у Відні було екстремально багато, бігають натовпами кругом, як мурахи :). Мабуть, вивчають плани палаців, щоб збудувати копії :)).
Після палацу прямуємо пішки до Технічного музею. Десь 1.5 км від палацу. І тут нас чекало ще 4 поверхи розваг :). Музей надзвичайно цікавий, кажуть, другий після Лондонського. Представлено багато цікавих експонатів: еволюція пральних машин, пилососів, велосипедів, зубних щіток і таке інше. Також можна проводити всілякі досліди. Особливо, сподобалась колба з вакуумом. Натискаєш кнопку і робиться вакуум, а в колбі лежить перо і камінь. Перевертаєш її і спостерігаєш, хто впаде швидше :) Можна покрутити педалі на велосипеді і спробувати виробити електроенергію для роботи лампочки, телевізора і тд. Ну і в такому дусі все інше.
Резюме: Відень чудовий, тут мені було якось взагалі супер комфортно :). Ніде немає бруду, все дуже чисто. Не знаю, яка частка, але мабуть 90 відсотків таксі, що я бачив, були мерседесами представницького класу :).
Газонів, парків, фонтанів тьма. До речі, у них якась цікава фішка - всюди сидіти, валятись. На будь-якому виступі обов’язково хтось ляже-приляже :). На газонах немає написів "Не ходити", але всі вони охайні, народ там спить або пікнікує. В центрі міста всі будинки (принаймні з боку вулиці) без кондиціонерів і супутникових антен. Всюди велосипедні доріжки. Багато бігають, займаються спортом або просто гуляють із собаками. Навіть на самокатах дорослі катаються :)
В 16-00 виїжджаємо і в 23-00 вже в Ужгороді селимось на нічліг у готель. Наступного дня без пригод доїхали додому.

Синевір
]]>Изображение]]>

Форель в Синевірі
]]>Изображение]]>

Егер, Базиліка
]]>Изображение]]>

Егер, Центральна площа
]]>Изображение]]>

Егер, Фортеця
]]>Изображение]]>

Егер
]]>Изображение]]>

Будапешт, готель
]]>Изображение]]>

Будапешт
]]>Изображение]]>

Будапешт, Площа Свободи
]]>Изображение]]>

Будапешт, Замок Вайдахуняд
]]>Изображение]]>

Будапешт, Меню
]]>Изображение]]>

Будапешт, Ланцюговий міст
]]>Изображение]]>

Будапешт, Парламент
]]>Изображение]]>

Будапешт, Королівський палац
]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

Будапешт, Собор Матяша
]]>Изображение]]>

Будапешт, Рибальській бастіон позаду
]]>Изображение]]>

Будапешт
]]>Изображение]]>

Будапешт, Парламент
]]>Изображение]]>

Будапешт, Собор Іштвана
]]>Изображение]]>

Будапешт, Собор Іштвана
]]>Изображение]]>

Будапешт, Центральний ринок
]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

Будапешт, Парламент, королівські регалії
]]>Изображение]]>

Будапешт, Парламент
]]>Изображение]]>

Будапешт, Парламент
]]>Изображение]]>

#2 bourne

bourne

Добрий фастівчанин

• Пользователи
  • PipPip
  • 98 сообщений

Отправлено 09 Июнь 2012 - 21:18

Відень, готель
]]>Изображение]]>

Відень, Бельвідер
]]>Изображение]]>

Відень, Бельвідер
]]>Изображение]]>

Відень, Карлскірхе
]]>Изображение]]>

Відень, Карлскірхе
]]>Изображение]]>

Відень, Ратуша
]]>Изображение]]>

Відень, Конкурс страв
]]>Изображение]]>

Відень, Парк троянд
]]>Изображение]]>

Відень, Собор Стефана
]]>Изображение]]>

Відень, Собор Стефана
]]>Изображение]]>

Відень, Собор Петра
]]>Изображение]]>

Відень, Собор Петра
]]>Изображение]]>

Відень, Хофсбург
]]>Изображение]]>

Відень, Парламент
]]>Изображение]]>

Відень, Парламент
]]>Изображение]]>

Відень, Парламент
]]>Изображение]]>

Відень, Музей і памятник Марії Терезі на однойменній площі
]]>Изображение]]>

Відень, Природничий музей
]]>Изображение]]>

Відень, Природничий музей (Всетаки знайшов частку України :))
]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

]]>Изображение]]>

Відень, Будинок Хундервасера
]]>Изображение]]>

Відень, Пратер, 116 метрова карусель
]]>Изображение]]>

Відень, Шенбрун