To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

Операція "Модернізація"


 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 11

#1 tak4

tak4

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 228 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 11:25

Операція «МОДЕРНІЗАЦІЯ»

Вже стало «доброю» традицією влади по закінченню чергової виборчої кампанії впроваджувати так звані «непопулярні» реформи. Щоправда, до виборів таж таки влада про ці реформи «ані пари з вуст…».

Наразі в Київській області (і на Фастівщині зокрема) з негласної команди «губернатора» Анатолія Присяжнюка і нового «прогресивного» начальника головного управління освіти і науки його адміністрації Наталії Клокар дано доручення місцевим адміністраціям невідкладно «модернізувати» регіональні освітні систем.

На одному з останніх у 2012 році пленарних засідань Фастівської районної ради з виступу керівника районного відділу освіти І.Д. Недогибченка депутати почули пропозиції райдержадміністрації щодо заходів з модернізації мережі освітніх закладів Фастівщини. Зі слів чиновника так звана «модернізація» зачепить інтереси багатьох громад сіл і селищ нашого району: Кожанки і Півнів, Скригалівки і Томашівки, Червоної Мотовилівки тощо.

З огляду на те, що «покращення» дійшло у тому числі і до Скригалівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів і зазначені плани влади зачіпають права і свободи громади, яка довірила мені як депутату Фастівської районної ради, обраного по мажоритарному округу в межах Скригалівської сільської ради, представляти їх інтереси, не можу не висловити свою точку зору щодо цих подій.

Наразі мова йде про реорганізацію загальноосвітньої школи у Скригалівці, в якій навчається 50 учнів, з навчального закладу І-ІІ ступенів у навчальний заклад І ступеню, тобто – у початкову школу з переведенням учнів середньої ланки на навчання до Веприцької школи. Зокрема, про це йшлося на зборах батьківської та педагогічної громадської Скригалівської школи за участі керівника районного відділу освіти І.Д. Недогибченка та сільського голови Л.В. Демченко, які відбулися 17 січня цього року.

Серед бонусів, які обіцяє влада:
- надання шкільного автобусу малої місткості, який вже був у використанні і не може забезпечити одноразове перевезення скригалівських дітей до Веприка (тобто протягом дня йому треба буде робити 4 рейси).
- подальша реорганізація Скригалівської ЗОШ в навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеню» з виділення коштів з районного бюджету для виготовлення проектно-кошторисної документації щодо реконструкції будівлі школи для вищезазначених цілей.

Якщо конкретизувати, то по-перше, на навчання до Веприцькіої ЗОШ І-ІІІ ступенів має бути переведено близько тридцяти учнів 5-9 класів сіл Скригалівка і Ставки. А це навіть за умови надання шкільного автобусу, тягне за собою незручності та переживання батьків за своїх дітей (10-14 років), тим більше, якщо брати до уваги стан дороги між вищезазначеними селами, яка об’єктивно є найгіршою в районі і неможливість одноразового довезення дітей до Веприцької школи. Є вірогідність того, що батьки просто відмовляться відпускати своїх дітей в таку дорогу.

По-друге, ця реорганізація передбачає звільнення близько десяти кваліфікованих педагогів, які в переважній більшості проживають в Скригалівці і Ставках, годують власні родини, і працюючи в місцевій школі хоч як, але поповнюють дотаційний сільський бюджет. Саме звільнення вчителів є основною статтею економії коштів районного бюджету після реорганізації Скригалівської ЗОШ, яка буде сягати близько 350 тис. гривень на рік.

По-третє, де візьмуться ресурси для проведення реконструкції частини приміщення школи під дитячий садок і забезпечення його обладнанням (а на це потрібно щонайменше 1 млн. гривень), якщо районний бюджет у 2013 році в частині виконання гарантованих зобов’язань перед бюджетниками має діру в декілька мільйонів гривень?

Так, від опонентів ми можемо почути апелювання, що і за «папередніків» на Фастівщині реорганізовувались і закривалися школи, зокрема у селах Волиця і Великі Гуляки. Дійсно, ці процеси мали місце, але в тому випадку мова йшла про навчальні заклади, які не мали елементарних умов для організації якісного навчально-виховного процесу (незадовільний стан приміщень та систем опалення, відсутність спортивних залів, їдалень, комп’ютерних класів, предметних кабінетів, кваліфікованих педкадрів тощо).

Якщо говорити про Скригалівську школу, то протягом останніх років в цьому навчальному закладі усі вищезазначені умови за рахунок коштів обласного, районного бюджетів, а також за допомогою батьківської громадськості створені. Заклад має автономне опалення, свій спортзал, комп’ютерний клас, шкільна їдальня і бібліотека укомплектовані новими меблями, нещодавно відремонтовано дах, відновлено роботу внутрішньої вбиральні.

Тож логічно, що за результатами зборів громада висловила свою чітку позицію проти реорганізації школи.

Особисто я, як людина, яка не з чуток знає освітянські проблеми Київської області і Фастівщини, не заперечую потреби і глибоко переконаний в необхідності реформування як системи освіти загалом, так і її регіональних мереж, які лишилися нам від радянських часів і не відповідають умовам сьогодення. Проте, початковими кроками для проведення такої реформи мала б бути підготовка відповідної нормативно-правої бази, створення інфраструктури (починаючи з капітального ремонту доріг і завершуючи закупівлею шкільних автобусів і предметних кабінетів), якісне кадрове забезпечення опорних навчальних закладів, проведення переконливої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед педагогічної і батьківської громадськості. Та всього цього поки що немає…

Зі слів обласних і місцевих чиновників основна причина «модернізації» – відсутність у бюджеті коштів на утримання існуючої мережі освітніх закладів. Проте, поряд з цим протягом останніх тижнів на найвищих владних щаблях приймаються рішення про суттєве збільшення у 2013 році апаратів Адміністрації Президента (з 514 до 550 службовців) і Секретаріату Кабінету Міністрів України (з 624 до 720 чиновників).

Відтак виникають логічні запитання: звідки ресурси на збільшення чиновницького апарату? чи не за рахунок наших дітей це відбувається і чи отримала б Партія регіонів майже четверть голосів виборців у Скригалівці і Ставках, якби плани щодо місцевої школи були озвучені до 28 жовтня минулого року?

Сергій Барановський,
керівник фракції «Фронту Змін»
у Фастівській районній раді

They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth, rather then truth as the authority G. Massey

#2 borisovich

borisovich

  The simple administrator

 • Главные администраторы
 • PipPipPipPipPip
 • 14 483 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 12:20

А вот интересно, где учатся детки Наталії Клокар?
Omnia mea mecum porto

#3 anticom

anticom

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 1 571 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 12:52

"

А вот интересно, где учатся детки Наталії Клокар?

До последнего времени она жила в Б.Ц. Сейчас не знаю. Может Присяжнюк уже сподобил её квартирку в Киеве? В своё время на прежней работе эта циничная пройдоха бралА взятки, практически не таясь. Перед выборами в Раду власти требовался человек без стыда и совести для того, чтобы выкручивать руки начальникам ГОРОНО и директорам школ для организации "правильного" голосования. Чем она и занималась.

Помню Борисович удивлялся о ком это я пишу в теме "Некоторые мысли перед выборами"? О ней родимой.

Напомню.

27 августа 2012 г "...Так вот. Перед выборами власть региональная спохватилась вдруг как от спячки. Ну, как же. Ведь здания школ, гимназий, институтов и прочей отраслевой недвижимости – это ж участки для голосований! А учителя и преподаватели – будущие члены комиссий избирательных! Как же такой ресурс, да и под полный контроль не взять? А ну как сподобится кое-что подправить, или организовать что-либо для победы гарантированной? Обязательно, сподобится! Но для этого ведь работу следует провести соответствующую среди РАЙОНО местного и ниже. В общем, работы – непочатый край.

А тут вдруг, начальник «освітянський» в грязь эту влезать не желает. Дескать, работёнка сия не по профилю… Ну, тогда хоть и профи ты, а отойди в сторонку. Мы лучше своего Швондера поставим – он грязи не боится. И из штанов будет выпрыгивать, лишь бы выслужиться.


01 сентября 2012 года: "Вынужден уточнить. Как оказалось, Швондер будет выпрыгивать ИЗ ЮБКИ.

Основная его анатомическая примета – «руки загребущі». Что не удивительно. Освітянська конторка, шо швондером этим в юбке, в данный момент «опікується», и была создана исключительно для изымания гешефтов с многочисленных клиентов. И презентовал этой дамочке заведение сие пользительное никто иной, как губернатор тогдашний, в последний годочек прошлого тысячелетия.

Кстати, швондер наш стал в прошлом году доХтором наук. Вот радость то какая! А как же времечко нашлось труд писать глубоко научный? – спросите вы. Так ведь мир не без добрых людей!

Вот так и бредёт наш научный швондер наверх…

Словом: «Яке їхало - таке здибало».Время подтвердило правильность моих слов. :smile:

#4 borisovich

borisovich

  The simple administrator

 • Главные администраторы
 • PipPipPipPipPip
 • 14 483 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 13:32

Ну, не будет же она ездить на работу в Киев из Б.Ц. Не по чину, вроде бы... А переселить бы ея величность дохтурскаю, проффесианальную, в Скригаливку, а? Пожила бы с полгодика, а потОм уволить без выходного пособия. Или это, всё же, покращення?
Omnia mea mecum porto

#5 tak4

tak4

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 228 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 14:36

Ну, не будет же она ездить на работу в Киев из Б.Ц. Не по чину, вроде бы... А переселить бы ея величность дохтурскаю, проффесианальную, в Скригаливку, а? Пожила бы с полгодика, а потОм уволить без выходного пособия. Или это, всё же, покращення?Щодо квартири в столиці, то найближчим часом вона у пані Клокар буде (Анатолій Йосипович оперативно такі питання вирішує)... наразі в одному з студентських гуртожитків Києва для неї переобладнано тимчасові апартаменти, в яких ще донедавна проживали 3 молоді родини... для них "покращення" вже наступило :smile:
They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth, rather then truth as the authority G. Massey

#6 borisovich

borisovich

  The simple administrator

 • Главные администраторы
 • PipPipPipPipPip
 • 14 483 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 14:42

Вот ..................................................... все слова непечатные :smile:
Omnia mea mecum porto

#7 tak4

tak4

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 228 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 14:52

Щодо квартири в столиці, то найближчим часом вона у пані Клокар буде (Анатолій Йосипович оперативно такі питання вирішує)... наразі в одному з студентських гуртожитків Києва для неї переобладнано тимчасові апартаменти, в яких ще донедавна проживали 3 молоді родини... для них "покращення" вже наступило :smile:як і для половини кадрового складу Головного управління, які протягом 6 місяців пішли з роботи...
They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth, rather then truth as the authority G. Massey

#8 valser

valser

  Вшанований громадянин міста

 • Модератори
 • PipPipPipPipPip
 • 1 164 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 16:59

Ну хорошо, поговорили.А дальше? Я так понял,Вы, tak4, депутат.А что предлагают и что делают в этой ситуации депутаты? Ведь это ваша работа. Хоть какое-то решение есть, кроме обсуждения сколько у кого квартир?Что можно противопоставить этому решению на Вашем уровне?
Муж купает ребёнка, кричит из ванной:- Кать, он ест пену!Через пару минут:- Кать, она реально вкусная!

#9 tak4

tak4

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 228 сообщений

Отправлено 30 Январь 2013 - 17:12

Ну хорошо, поговорили.А дальше? Я так понял,Вы, tak4, депутат.А что предлагают и что делают в этой ситуации депутаты? Ведь это ваша работа. Хоть какое-то решение есть, кроме обсуждения сколько у кого квартир?Что можно противопоставить этому решению на Вашем уровне?


так вот и противоставляем... в рамках тех скудных полномочий, которыми располагают депутаты районного совета. Переводим эти действия власти в публичную плоскость, привлекаем общественность, пишем обращения, запросы, предлагаем власти альтернативные варианты...

...а о квартирах... считайте это лирическим отступлением ;)

Сообщение отредактировал tak4: 30 Январь 2013 - 17:14

They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth, rather then truth as the authority G. Massey

#10 tak4

tak4

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 228 сообщений

Отправлено 31 Январь 2013 - 08:57

так вот и противоставляем... в рамках тех скудных полномочий, которыми располагают депутаты районного совета. Переводим эти действия власти в публичную плоскость, привлекаем общественность, пишем обращения, запросы, предлагаем власти альтернативные варианты...

...а о квартирах... считайте это лирическим отступлением ;)в продовження щодо модернізаційних процесів: Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth, rather then truth as the authority G. Massey

#11 Victor

Victor

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 6 281 сообщений

Отправлено 01 Февраль 2013 - 00:21

Всё пишут о школьных автобусах... Тут в столице зимой нельзя добраться до соседнего квартала, а как в это время в сельских районах? И сколько занятий в школе пропустят дети? И сколько времени прослужит тот школьный автобус на наших сельских дорогах? И сколько сэкономленных зарплат учителя стоит этот автобус?..

Вообще-то, в образовании творится что-то невообразимое. Как имеющий отношение к высшей школе, вынужден констатировать, уровень подготовки выпускников средней школы, по сравнению с советскими временами, снизился не на порядок, а на несколько порядков. Такое впечатление, что уровень среднего образования лежит, практически полностью, на родителях, школа участвует только в качестве консультанта.

Советская система образования устарела. Прекрасно! С успехом разрушили её, но нужно же что-то и взамен? Эксперименты в образовании сравнимы с экспериментами в хирургии. Любому человеку нужно дать достаточный уровень базовых знаний. И этот уровень должен постоянно расти, а не падать. Нельзя всё время жить на старом заделе. Старые кадры уходят, а уровень новых, мягко говоря, оставляет желать лучшего. Возникает цепная реакция. Создаётся впечатление всеобщего дилетантства. Причём, в любой области.

И самое страшное, что динамика этого процесса не оставляет места для оптимизма. :smile:
Закон Эдвардса Мерфи:
Если какая-нибудь неприятность может произойти, она случится.
Закон Херланга: "Подожди - и плохое само собой исчезнет".
Дополнение Шейвлсона:"... нанеся положенный ущерб "

#12 Упереджений

Упереджений

  Почесний мешканець

 • Пользователи
 • PipPipPipPip
 • 638 сообщений

Отправлено 22 Февраль 2013 - 14:22

Куди ми котимося?
]]>В олімпіаді з української мови на Луганщині перемогла в'єтнамка]]>

Я знаю, що я нічого не знаю, а решта не знає навіть цього…

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимныхВыпускные альбомы для детского сада и школы