To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

М.Я. Григорович


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
В этой теме нет ответов

#1 borisovich

borisovich

    The simple administrator

  • Главные администраторы
  • PipPipPipPipPip
  • 14 360 сообщений

Отправлено 09 Октябрь 2013 - 15:34

Прикрепленный файл  Григорович.jpg   50,01К   0 Количество загрузок:

Михайло Якович Григорович (1917-1993) – вчитель і краєзнавець.

Запрошуємо до ЗОШ № 3 29 жовтня о 10 год. на вечір пам’яті вчителів, учнів і мешканців, хто знав, вчився у нього чи працював.
23 жовтня спливає 20 років, як пішов із життя Михайло Якович Григорович — вчитель з великої літери, відомий історик-краєзнавець, засновник першого на Фастівщині шкільного історико-краєзнавчого музею у СШ № 3. Активно працював по створенню міських музеїв – історичного і етнографічного, що діяли на громадських засадах у 80- роках ХХ ст.
Життя Михайла Яковича, як спалах зірки, було яскравим і насиченим добрими справами. Висока педагогічна майстерність та активна позакласна з 1955 р. (туристично-краєзнавча і пошукова), робота гармонійно поєднувалися завдяки закоханості у свою професію та щоденній наполегливій праці. На нього рівнялися молоді педагоги, до його порад прислухалися старшого віку вчителі, просто мешканці міста.
У 50-60-х роках рівних М.Я. Григоровичу істориків-краєзнавців не було у Київській області. Організований ним туристично-краєзнавчий гурток був переможцем обласних і республіканських (1959), змагань.
1965 року в День Перемоги у місто Фастів приїхали шістнадцять Героїв Радянського Союзу, удостоєних цього високого звання за звільнення міста від німецьких загарбників. І організатором цієї зустрічі був Михайло Якович. Із своїми учнями-пошуковцями він побував у них. Як згадують його учні, то були надзвичайно цікаві поїздки, які запам’яталися на все життя.
Далі було дослідження партизанського руху на Фастівщині та створення шкільного історико-краєзнавчого музею у СШ № 3, де він пропрацював 30 років. Музей функціонує і нині.
Матеріали досліджень друкувалися у газеті «Перемога», пізніше — у науково-інформаційному бюлетені «Прес-музей» (№ 4-5, 1995 р.), Фастівського державного краєзнавчого музею.
У 1980-х роках до досвіду Михайла Яковича звернулися при створенні історичного, а потім і етнографічного міських музеїв, які діяли на громадських засадах. А до 600-річчя заснування Фастова 1990 року він підготував історичний нарис «Фастову 600 років». Ця дослідницька праця і ще дві збірки «Люби і знай свій рідний край» та «За тебе, Вітчизно!» зберігаються у фонах ФДКМ. Вони послужили підгрунтям для подальших наукових досліджень Фастівщини.
За плідну багаторічну працю на педагогічній ниві та у громадському житті міста Михайло Якович був відзначений багатьма нагородами, серед яких почесне звання «Відмінник народної освіти» та орден «Знак Пошани».
Хоч збігло вже 20 років з дня його трагічної смерті, але він живе і вічно буде жити у пам’яті колег, учнів та мешканців міста. Доля його була трагічна. Михайло Якович — учасник Другої світової війни, яка почалася для нього у 1939 р., а закінчилася у травні 1945-го.
Тож запрошуємо до участі у заході вшанування пам’яті Михайла Яковича Григоровича у ЗОШ № 3 о 10:00.

Старший науковий співробітник ФДКМ В. Кімліченко
Адреса цієї статті на сайті: М.Я. Григорович


Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимныхВыпускные альбомы для детского сада и школы