Дитячі журнали України для дітей Фастова
У Фастівській міській бібліотеці відбулася зустріч учнів 3 класу ЗОШ№1 з працівниками закладу на тему «Дитячі журнали у житті школярів».
Бібліотекар Олександра Мангер розповіла дітям про історію створення перших дитячих журналів у світі та в Україні зокрема. Про те, як складно було друкувати тексти, адже кожне слово потрібно було складати з окремих литих літер. Учні навіть спробували себе в якості давніх друкарів – їм було запропоновано з окремо вирізаних літер скласти ціле речення. Малеча зрозуміла, як непросто і довго створювалися давні тексти.
Також, третьокласники разом з бібліотекарем Олександрою Сергіївною порівнювали кілька журналів – сучасний дитячий, дещо застарілий дитячий та сучасний підлітковий. На здивування працівників бібліотеки учні гарно орієнтувалися в спрямованості видань, кольоровості, тематичності.
Надалі школярі спробували себе в якості журналістів, та інших працівників редакції – разом з бібліотекарем вони створили макет сторінки дитячого видання на магнітно-маркерній дошці. Вони чудово засвоїли, де повинні бути розташовані рубрика, заголовок, текст статті, фото, підписи. Потім усі гуртом переглянули відео, в якому йшла мова про те, як друкуються періодичні видання, які процеси відбуваються безпосередньо в друкарні.
Директор Фастівської міської бібліотеки Юлія Зозуля розповіла учням про дитячу періодику, з якою вони можуть ознайомитися саме в нашому закладі. На завершення заходу третьокласники переглянули цікавий мультфільм «Мурзилка».
Прес-служба
Фастівської міської бібліотеки

Наталя Забіла – дітям!
Днями, учні 3-В класу ЗОШ №1 здійснили подорож у творчість дитячої письменниці Наталі Забіли. Захід відкрила бібліотекар – Зозуля Юлія Михайлівна, яка розповіла про те, як Наталя Забіла знала дітей, як невимушено вела з ними поетичну бесіду: про квіти й траву, вітер, дерево, струмок, про свійських тварин, лісових звірів та все живе навколо. Наталя Львівна Забіла – перший лауреат Республіканської літературної премії імені Лесі Українки. Вона є зачинателькою сучасної української дитячої літератури. Чимало поколінь із захватом читали і читають яскраві вірші та захоплюючі казки й оповідання.
Бібліотекар розповіла, що дитячою письменницею Н.Забіла стала в 30-ті роки минулого століття, коли написала першу книжку під назвою «Ясоччина книжка», яку присвятила своїй доньці Ясочці. Чим приваблюють юного читача твори Наталі Забіли? Насамперед – материнською щедрістю, справжньою любов’ю до дітей. Вона прагнула до того, щоб діти виросли вихованими, чесними, розумними, мужніми, щоб, читаючи її вірші, дитина більше пізнавала, частіше посміхалася – тому поетичні слова ніби лилися з її душі. Вони ніжні й мальовничі, цікаві й повчальні, сповнені доброго гумору й пройняті материнським теплом. Герої творів Наталі Забіли охоче саджають дерева, захищають своїх зелених друзів. Це дуже повчальні твори, бо з них дитина дізнається про особливості поведінки і вчинків дорослих у різних життєвих ситуаціях.
Потім учні познайомилися з книжковою виставкою та взяли участь у постановці справжнього театрального дійства – казки «Плескачик» .Цікавими були і мультфільми в порівнянні з написаними творами Наталі Львівни – діти прослухавши казочки та переглянувши однойменні мультфільми разом з бібліотекарями шукали відмінності в творах.
Учні 3 класу виявилися гарними читцями. У їхньому виконанні прозвучала низка віршів авторства Наталі Забіли.
Подорож закінчилася словами: «Підростуть малята, але не забудуть своєї улюбленої письменниці, адже попереду на них чекають інші, більш «дорослі» твори Майстра».
І залишиться на все життя в людській душі Наталя Забіла – поет, казкар, драматург.
Прес-служба
Фастівської міської бібліотеки
