To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

бібліотечні уроки - шлях до пізнання


 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 3

#1 irisha04

irisha04

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 144 сообщений

Отправлено 16 Сентябрь 2014 - 10:32

                                                                     Корисні звички. Відвідини бібліотеки

           Що таке бібліотека, радянські діти починали розуміти десь із першого класу. Спо¬чатку заходили туди за буквариками, піз¬ніше — за художньою літературою й дитячою періо¬дикою. На жаль, сьогодні, загальний інтерес до книги спав, проте маленькі фастівчани впевнено крокують до дверей храму книги.
          12 вересня до Фастівської міської бібліотеки завітали учні четвертих класів ЗОШ №5 та ЗОШ №3 з класними керівниками.
           Перший бібліотечний урок, для школярів провела для них директор бібліотеки Юлія Зозуля. Учні ознайомилися з правилами користування фондом бібліотеки, каталогами, картотеками, довідково-бібліографічним апаратом. Докладно дізналися, як записатися до бібліотеки, які послуги можна отримати в кожному з її відділів, чим зайнятися у вільний від навчання час у стінах бібліотеки та багато іншої корисної і цінної інформації.
           Особливу увагу Юлія Михайлівна приділила історії виникнення та розвитку бібліотеки та писемності вцілому. Малеча дізналася, який довгий та нелегкий шлях пройшла писемність – від наскельного живопису до сучасної книги в яскравій обкладинці. Розповіла підростаючому поколінню і про правила користування книгою, її цінність та важливість у житті кожного громадянина.
           Діти були у захваті від величезної кількості книг, журналів та газет. З цікавістю слухали розповіді директора та гуртом розгадували загадки.
          Просторі, залиті сонячним світлом приміщення, дружня та щира посмішка Юлії Зозулі, теплі та привітні слова всіх працівників бібліотеки – саме такі приємні спогади залишились в учнів четвертих класів після відвідин Фастівської міської бібліотеки. Сподіваємося, відвідини бібліотеки стануть для них приємною та корисною звичкою.

 

На фото учні ЗОШ № 3 4-А класу.

Прикрепленные файлы
Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

#2 irisha04

irisha04

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 144 сообщений

Отправлено 11 Февраль 2015 - 16:25

Дитячі журнали України для дітей Фастова

У Фастівській міській бібліотеці відбулася зустріч учнів 3 класу ЗОШ№1 з працівниками закладу на тему «Дитячі журнали у житті школярів».

Бібліотекар Олександра Мангер розповіла дітям про історію створення перших дитячих журналів у світі та в Україні зокрема. Про те, як складно було друкувати тексти, адже кожне слово потрібно було складати з окремих литих літер. Учні навіть спробували себе в якості давніх друкарів – їм було запропоновано з окремо вирізаних літер скласти ціле речення. Малеча зрозуміла, як непросто і довго створювалися давні тексти.

Також, третьокласники разом з бібліотекарем Олександрою Сергіївною порівнювали кілька журналів – сучасний дитячий, дещо застарілий дитячий та сучасний підлітковий. На здивування працівників бібліотеки учні гарно орієнтувалися в спрямованості видань, кольоровості, тематичності.

Надалі школярі спробували себе в якості журналістів, та інших працівників редакції – разом з бібліотекарем вони створили макет сторінки дитячого видання на магнітно-маркерній дошці. Вони чудово засвоїли, де повинні бути розташовані рубрика, заголовок, текст статті, фото, підписи. Потім усі гуртом переглянули відео, в якому йшла мова про те, як друкуються періодичні видання, які процеси відбуваються безпосередньо в друкарні.

Директор Фастівської міської бібліотеки Юлія Зозуля розповіла учням про дитячу періодику, з якою вони можуть ознайомитися саме в нашому закладі. На завершення заходу третьокласники переглянули цікавий мультфільм «Мурзилка». 

 

                                                                                                                                    Прес-служба

Фастівської міської бібліотеки

 

 

4fb5fa0d1490.jpg

 

 


Наталя Забіла – дітям!

           Днями,  учні 3-В класу ЗОШ №1 здійснили подорож у творчість дитячої письменниці Наталі Забіли. Захід відкрила бібліотекар – Зозуля Юлія Михайлівна, яка розповіла про те, як Наталя Забіла знала дітей, як невимушено вела з ними поетичну бесіду: про квіти й траву, вітер, дерево, струмок, про свійських тварин, лісових звірів та все живе навколо. Наталя Львівна Забіла – перший лауреат Республіканської літературної премії імені Лесі Українки. Вона є зачинателькою сучасної української дитячої літератури. Чимало поколінь із захватом читали і читають яскраві вірші та захоплюючі казки й оповідання.

           Бібліотекар розповіла, що дитячою письменницею Н.Забіла стала в 30-ті роки минулого століття, коли написала першу книжку під назвою «Ясоччина книжка», яку присвятила своїй доньці Ясочці.   Чим приваблюють юного читача твори Наталі Забіли? Насамперед – материнською щедрістю, справжньою любов’ю до дітей. Вона прагнула до того, щоб діти виросли вихованими, чесними, розумними, мужніми, щоб, читаючи її вірші, дитина більше пізнавала, частіше посміхалася – тому поетичні слова ніби лилися з її душі. Вони ніжні й мальовничі, цікаві й повчальні, сповнені доброго гумору й пройняті материнським теплом. Герої творів Наталі Забіли охоче саджають дерева, захищають своїх зелених друзів. Це дуже повчальні твори, бо з них дитина дізнається про особливості поведінки і вчинків дорослих у різних життєвих ситуаціях.

           Потім учні познайомилися з книжковою виставкою та взяли участь у постановці справжнього театрального дійства – казки «Плескачик» .Цікавими були і мультфільми в порівнянні з написаними творами Наталі Львівни – діти прослухавши казочки та переглянувши однойменні мультфільми разом з бібліотекарями шукали відмінності в творах.

Учні 3  класу виявилися гарними читцями. У їхньому виконанні прозвучала низка віршів авторства Наталі Забіли.

         Подорож закінчилася словами: «Підростуть малята, але не забудуть своєї улюбленої письменниці, адже попереду на них чекають інші, більш «дорослі» твори Майстра».

          І залишиться на все життя в людській душі Наталя Забіла – поет, казкар, драматург.

 

                                                                                                                                                          Прес-служба

 Фастівської міської бібліотеки

 

3289dfbd89d6.jpg


 • Bullet это нравится

#3 Bullet

Bullet

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 1 704 сообщений

Отправлено 16 Февраль 2015 - 18:16

Це прекрасно!

Крім того,  віршики про Ясочку - мої улюблені з малесенького мого дитинства, ще я пам"ятаю стару (!) дитячу поліклініку, там на другому поверсі були стіни розмальовані точно як в ілюстраціях про Ясочку :)


Хорошо быть женщиной: можно просто встать посреди комнаты и расплакаться.

 

Каждый человек несёт ответственность перед всеми людьми за всех людей и за всё (с) ФМ.Достоевский


#4 Гость_liza-che92_*

Гость_liza-che92_*
 • Гости

Отправлено 07 Октябрь 2015 - 12:28

я тоже про ясочку помню))) 


Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.