To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

Увага, нерест стартує!

новини риба патруль

 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 19

#1 Liki

Liki

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 104 сообщений

Отправлено 04 Март 2015 - 18:43

Людська діяльність ускладнює умови відтворення риб, а то й знищує їх. Тому про нерест і його результативність необхідно турбуватись не лише рибам, а й людині. Це — наш обов`язок перед тими, хто прийде за нами.
Інстинкт розмноження живе у кожній живій істоті, і саме у період, коли романтичні переживання переповнюють усіх представників водної фауни, усі вони стають легкою здобиччю для безсердечного браконьєра. 
Тим паче, що нерест – пора, коли зловити рибу не складніше, ніж відібрати у дитини іграшку. Він починається ще наприкінці зими та триває аж до початку літа. Звісно різні види нерестяться у різний час. Так, окунь і щука - одні з перших (лютий - березень), а коропові риби - в числі останніх (червень). 
Цей період вкрай важливий, адже саме тоді вирішується, бути чи не бути наступному поколінню і, що у наші дні найбільш актуально, вижити виду чи не вижити. 
Під час руху риби на нерест та на період її нересту Законом забороняється промислове та любительське рибальство з плавзасобів у водоймах. Пояснюється це тим, що у личинок окремих видів риб (лящ, плітка, плоскирка тощо), інкубація ікри відбувається у прикріпленому стані серед рослин прибережної зони (у поверхневих шарах води, які особливо багаті на кисень), а хвилі від моторних човнів змивають ікру з цих нерестовищ. При чому, чим ближче від нерестовища пропливає човен, тим більше змивається ікри. Найбільшої шкоди моторні човни завдають у водоймах зі стоячою водою та сповільненою течією. До того ж, з кожного мотора мастило та паливо неодмінно попадають у воду — капають, проникають разом з відпрацьованими газами й, розпливаючись по воді, утворюють непроникну плівку, що так красиво грає на сонці всіма кольорами веселки. Але крізь неї мальки не можуть заковтнути навіть найменшу бульку повітря, не можуть цього зробити й водяні комахи — корм для риб. Окрім усього, ця плівка погіршує газообмін, сприяє зменшенню кисню у водоймах, що веде до збідніння життя в них. Отже, нема нічого дивного, якщо у таких озерах та річках зникають риби, улови яких ще не так давно заставляли виділятись адреналінові у багатьох рибалок. Регулювання рівня води у зарегульованих водних об’єктах в період нересту також є неприпустимим оскільки пониження рівня води призводить до осушення нерестовищ, які в більшості випадків знаходяться в побережжі акваторії, що в свою чергу призводить до масового висихання ікри та загибелі молоді риб. 
Ні для кого не секрет, що саме у період нересту значно збільшується кількість злочинів та правопорушень, пов’язаних з браконьєрським виловом риби на річках і водоймах області. Це й не дивно, адже мало хто може встояти перед спокусою, коли сотні кілограмів риби просто самі пливуть у руки, а з ними й тисячі гривень. З метою запобіганню цьому Держрибоохорона у Рівненській області встановила на 2008 рік заборону на лов риби та інших водних живих ресурсів в межах області в такі періоди:
- з 01 квітня до 20 травня – на річках;
- з 01 квітня до 10 червня – на озерах, водосховищах, ставках та інших водоймах;
- з 01 квітня до 30 червня – у придаткових системах річок.
У відповідності до Правил любительського та спортивного рибальства, дозволяється любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах закріплених за товариствами рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ одною поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом. Нерестовищами вважаються мілководні зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки;
Забороняється громадянам та організаціям користування та пересування плавзасобами в межах нерестовищ, крім суден спеціально уповноважених органів. 
Як правило основну частину нерестовищ на водних об'єктах області складають зарослі вищої водяною рослинністю, мілководні ділянки водойм та заплавні луки з минулорічною рослинністю, м’якими поверхневими водами, що добре прогріваються. Тут відбувається інтенсивний процес самоочищення та відтворення природного живого корму.
З метою ефективної охорони водної фауни в цей період працівники органів рибоохорони будуть працювати в посиленому режимі. В даний час створюються оперативні групи до складу яких входять працівники рибоохорони, міліції та громадськості. 
За нехтування Законів та правил громадяни та посадові особи несуть адміністративну та кримінальну відповідальність. На даний час порушення правил рибальства (за статею 85 ч. 3 та ч. 4 КУпАП) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 34 грн. (за дрібне порушення) до 680 грн. (за грубе порушення) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб від 170 грн. до 850 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої. А порушення норм і правил, внаслідок чого настає істотна шкода водним живим ресурсам у відповідності до ст. 249 Кримінального кодексу України карається штрафом до 1700 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - караються штрафом від 1700 грн. до 3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

#2 borisovich

borisovich

  The simple administrator

 • Главные администраторы
 • PipPipPipPipPip
 • 15 380 сообщений

Отправлено 04 Март 2015 - 18:50

Прошу не злоупотреблять заглавными буквами. Заголовок отредактирован


Omnia mea mecum porto

#3 Chameleon

Chameleon

  Вшанований громадянин міста

 • Модератори
 • PipPipPipPipPip
 • 1 554 сообщений

Отправлено 04 Март 2015 - 22:27

А можна спитати, до чого тут Рівненська область?
Стоки щодо нересту у нас встановлюються окремо.

#4 borisovich

borisovich

  The simple administrator

 • Главные администраторы
 • PipPipPipPipPip
 • 15 380 сообщений

Отправлено 04 Март 2015 - 23:23

Это просто степень ответственности пресс-центра такая.  :pleasantry:


 • Bullet это нравится
Omnia mea mecum porto

#5 valser

valser

  Вшанований громадянин міста

 • Модератори
 • PipPipPipPipPip
 • 1 164 сообщений

Отправлено 05 Март 2015 - 10:54

По поводу волн от плавсредства и пятен масла- это серьёзно или стёб такой? А то если серьезно то стоит задуматься о запрете судоходства, движению воздушных потоков над территорией нереста и запрет на иммиграцию водоплавающих птиц до июня включительно, так как они любят шариться в водной растительности, что по уверениям автора статьи приведёт к разрушению клеящей основы икры и выпадению оной в осадок. 

Я всю жизнь думал,что запрет на лодки это такой превентивный способ борьбы ловли сетками а тут вон оно чо!  


Муж купает ребёнка, кричит из ванной:- Кать, он ест пену!Через пару минут:- Кать, она реально вкусная!

#6 manhunt

manhunt

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 258 сообщений

Отправлено 05 Март 2015 - 20:16

на унаві тіки лід від країв відійде, то браки вже сітки ставлять, який там в сраці нерест  :sarcastic_hand:#7 manhunt

manhunt

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 258 сообщений

Отправлено 10 Март 2015 - 00:09

А є якісь телефони куди телефонувати, якщо засікли бракон'єрів на унаві?

Колись знайомий подзвонив у міліцію, тоді було 02, там спочатку по 3 рази перепитували (мабуть в них погані телефони, не чутно), а потім зв'язок перервався вгазалі.

Які дії повинні бути при зустрічі з бракон'єрами? Адже деякі з них озброєні, аля "ахотніки ми"...

Що робити простому рибалці з вудочкою на березі, коли в 10м від нього на човні пропливає злочинець, який навіть не ховаючись, посеред білого дня - трясе сітки?#8 Местный

Местный

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 1 279 сообщений

Отправлено 10 Март 2015 - 14:38

Сколько не уговаривай не браконьерничать, не воровать, не брать взятки, сколько не создавай законов, комисий, комитетов по борьбе с корупцей  - никто не будет ничего выполнять.

пока мы не вспомним методы Гитлера (на площади) ничего не будет. Кстати, как по мне, такой метод  не требует никаких материальных затрат, разве что на утилизацию негодяя.

Т.е. еще и деньги секономим... :)#9 manhunt

manhunt

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 258 сообщений

Отправлено 10 Март 2015 - 15:18

Сколько не уговаривай не браконьерничать, не воровать, не брать взятки, сколько не создавай законов, комисий, комитетов по борьбе с корупцей  - никто не будет ничего выполнять.

пока мы не вспомним методы Гитлера (на площади) ничего не будет. Кстати, как по мне, такой метод  не требует никаких материальных затрат, разве что на утилизацию негодяя.

Т.е. еще и деньги секономим... :)

шуткувати завжди можна, але хочеться починати з якихось правомірних дій.

якщо хочаб 1\4 рибаків міста почне боротьбу з бракон'єрами - в Унаві з'явиться риба, і пропадуть сітки, через які є ймовірність ще й втопитися під час плавання.

 

Припустимо що я звичайний правильний рибалка, яких у Фастові не мало!, який ходить на рибалку  і ловить (у дозволений спосіб та період) 1 раз в неділю десяткок рибин (більшість з яких відпускаються на волю), і КОЖЕН РАЗ бачить бракон'єрів на річці, які ВДЕНЬ, зранку і ввечері трусять або ставлять сітки. Якими повинні бути його дії?..


Сообщение отредактировал manhunt: 10 Март 2015 - 15:20


#10 borisovich

borisovich

  The simple administrator

 • Главные администраторы
 • PipPipPipPipPip
 • 15 380 сообщений

Отправлено 10 Март 2015 - 16:37

... Якими повинні бути його дії?..

Трудно что-то посоветовать. Я бы взял фотоаппарат (желательно с хорошим зумом), и фото выложил бы в инет, а ссылку в милицию )))


Omnia mea mecum porto

#11 KONDRAT

KONDRAT

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 1 093 сообщений

Отправлено 10 Март 2015 - 18:00

эти фото не будут юридическим доказательствоми  и не будут приняты как улики


Сообщение отредактировал KONDRAT: 10 Март 2015 - 18:01


#12 borisovich

borisovich

  The simple administrator

 • Главные администраторы
 • PipPipPipPipPip
 • 15 380 сообщений

Отправлено 10 Март 2015 - 18:06

Ну, во-первых, это только решение судьи, принимать или нет  фото, как доказательство, а во-вторых, и фото паркующихся водятлов, тоже не принимаются во внимание. Пока


Omnia mea mecum porto

#13 Liki

Liki

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 104 сообщений

Отправлено 12 Март 2015 - 10:32


 • ridzgin и manhunt это нравится

#14 tanechka_xxx

tanechka_xxx

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 106 сообщений

Отправлено 19 Март 2015 - 00:33

А є якісь телефони куди телефонувати, якщо засікли бракон'єрів на унаві?

Колись знайомий подзвонив у міліцію, тоді було 02, там спочатку по 3 рази перепитували (мабуть в них погані телефони, не чутно), а потім зв'язок перервався вгазалі.

Які дії повинні бути при зустрічі з бракон'єрами? Адже деякі з них озброєні, аля "ахотніки ми"...

Що робити простому рибалці з вудочкою на березі, коли в 10м від нього на човні пропливає злочинець, який навіть не ховаючись, посеред білого дня - трясе сітки?

Телефонуйте на номери телефонів самооборони 093 707 25 90 або 068 88 381 89#15 Liki

Liki

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 104 сообщений

Отправлено 24 Март 2015 - 14:25


 • ridzgin и manhunt это нравится

#16 Местный

Местный

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 1 279 сообщений

Отправлено 24 Март 2015 - 19:51

шуткувати завжди можна, але хочеться починати з якихось правомірних дій.

 

как говорил один из классиков  (Лермонтов) -

Всё это было бы смешно,

Когда бы не было так грустно

 

предложите свой, демократический вариант....

как по мне, демокаратический вариант возможен в цивилизованной, демократической стране (Америка, но не вся Европа), а не отнюдь дичайшей которой мы являеися....#17 AlNov

AlNov

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 172 сообщений

Отправлено 24 Март 2015 - 22:00

А днем что кишка тонка рейд организовать, или стремно что рудка глобая еще крестами уставиться,  браконьеры из бандформирования самообороны ловят рыболовные сети браконьеров  :mda: 

 

Когда вы будете отлавливать их самих … ?

 

С вырубкой "казновского" леса уяснил - санитарная  :shok: 

 

Эта самооборона  хуже ментов … еще те оборотни, которые сшибают бабки, обычные бандюганы  :secret: 


Сообщение отредактировал AlNov: 24 Март 2015 - 22:02

 • Я устал, я моргаю с трудом !

#18 FastivNet

FastivNet

  Почесний мешканець

 • Администраторы
 • PipPipPipPip
 • 782 сообщений

Отправлено 24 Март 2015 - 22:23

рудка глобая

Завязывайте, я так понимаю это не вы  говорите.

 

Да если есть факты про бандюганов и оборотней, то  факты в студию.


 • manhunt это нравится

#19 manhunt

manhunt

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 258 сообщений

Отправлено 02 Апрель 2015 - 02:35

Завязывайте, я так понимаю это не вы  говорите.

 

Да если есть факты про бандюганов и оборотней, то  факты в студию.

а що, браконьєр не може зайти на форум і щось тут писати?) А  що у самооборони з'являються невдоволені, то мабуть вона все-таки діє!)#20 Liki

Liki

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 104 сообщений

Отправлено 10 Апрель 2015 - 22:34


 • manhunt это нравится

Темы с аналогичным тегами новини, риба, патруль

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.