To Top

Перейти к содержимому

Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

Можуть...

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 4

#1 borisovich

borisovich

The simple administrator

• Главные администраторы
  • PipPipPipPipPip
  • 14 188 сообщений

Отправлено 10 Декабрь 2015 - 17:19

Дивіться, можуть же працювати. Не бажають працівники ЖЕКу спілкуватися у форумі, то я вирішив надати ссилку з ФБ. Не всі зареєстровані у ФБ підписані на ЖЕК, але вони там вважають, що на форумі спілкуватися не варто. Ну, то їх справа

https://www.facebook...?type=3

Omnia mea mecum porto

#2 alecko

alecko

Вшанований громадянин міста

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 508 сообщений

Отправлено 11 Декабрь 2015 - 02:31

Пару тижнів тому, кажись ця сама команда на Завокзалі різала бірьозу раза в 2 більшу. Молодці, шо сказать, шустренько так й ні одного проводка не зачєпили.

#3 Shaman

Shaman

Злобный админ

• Главные администраторы
  • PipPipPipPipPip
  • 1 871 сообщений

Отправлено 11 Декабрь 2015 - 21:56

Дивіться, можуть же працювати. ............

Всегда удивлялся таким выражениям ...

Не персонально Вам Борисович, а всем таким "ситуациям":

Такие слова сказаны или с удивлением, или с восхищением, или с гордостью за какие либо действия. За какие вот интересно?

Почему так не говорят когда например шахтер работает в шахте, учитель проводит урок, машинист ведет поезд, и т.д. и т.п......

Слушних думок багато, а неслухняних ще більше ...

#4 borisovich

borisovich

The simple administrator

• Главные администраторы
  • PipPipPipPipPip
  • 14 188 сообщений

Отправлено 11 Декабрь 2015 - 22:19

Ни удивления, ни восхищения, ни гордости... Просто констатация работы. Ибо в ФБ начались наезды именно на "шахтёров", не на нерадивого руководителя, а именно на работяг. Поскольку, "наезжатели" тоже читают форум, то я решил проиллюстрировать здесь. Может, слова подобраны неточно, но уж, как получилось )))

Omnia mea mecum porto

#5 lifter

lifter

Фастівчанин - патріот

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 201 сообщений

Отправлено 17 Июль 2016 - 11:14

Від 1 липня 2016 року, як передбачав Закон “Про особливості права власності у багатоквартирному­ будинку” , мав відбутися перехід від послуги утримання до управління будинками. Ширилися чутки, що нібито ЖЕКи опиняться поза законом і нікому буде прибирати прибудинкові території і навіть сміття ніхто не вивозитиме. Однак зрозуміло, що таке неможливо, бо навряд чи хтось допустить комунальний колапс у масштабах усієї України.

Щоб дозволити житлово-експлуатаційним конторам працювати й надалі, 14 червня Верховна Рада внесла зміни до цього закону, згідно із якими ЖЕКи зможуть обслуговувати багатоповерхівки до завершення конкурсів “управителів” або ж до часу, коли жителі будинків створять ОСББ. Автори кажуть, що це дасть змогу уникнути “вакууму” в обслуговуванні будинків на час реформи ЖКГ. Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в своєму блозі у виданні “УКРІНФОРМ” наголосив, що з липня не від­будеться автоматичної ліквідації ЖЕКів. “Ніхто не пускатиме ЖЕКи під ніж, – зазначив міністр. – Вони мають право разом з іншими організаціями вигравати конкурси з надання житлово-комунальних послуг. Адже Закон створює конкурентний демонополізований економічний простір”.

Чи змінилося життя Фастівської житлово-експлуатаційної контори в рамках нової реформи і що чекає на мешканців багатоповерхівок у разі відмови від створення об’єднання співвласників багато­квартирного будинку, “Перемога” поцікавилася у начальника ЖЕКу Миколи Савочки.

– Миколо Миколайовичу, в країні триває реформа ­житлово-комунального господарства. Зміни, передбачені цією реформою, стосуються і ЖЕКів. Що наразі відбува­ється із комунальним підприємством, яке Ви очолюєте? Адже нещодавно мова йшла про те, що вже з першого липня ЖЕКи взагалі мають припинити своє існування.

– Ні, ЖЕКи не зникнуть, вони просто трансформуються в управляючі компанії з тим же рівнем сервісу, який в них був до 1 липня. ­Скажу більше, ЖЕКи будуть існувати стільки, скільки буде потрібно ­громаді, для забезпечення потреб якої і створено ці комунальні підпри­ємства. Ми працюємо у звичному режимі і готові надалі надавати ­комунальні послуги фастівчанам. Зміни, які можуть відбутися най­ближчим часом, стосуватимуться назви підприємства. Це вже буде так звана керуюча компанія, яка на конкурсній основі може взяти на себе відповідальність за технічний стан будинків, в яких не буде ­створено ОСББ. Простіше кажучи, мешканцям запропонують ту ж цукерку, лише в іншій обгортці і за іншою ціною.

– Тобто розцінки керуючої компанії будуть іншими, ніж теперішні жеківські?

– Звичайно. Якщо бізнес приходить у місто, він має працювати на прибуток. Відповідно до цього, формуватимуться тарифи для населення. Я не можу сказати, наскільки вони зростуть. Все залежатиме від того, яку фірму-управителя за результатами конкурсу обере для кожного із 165-ти будинків, що зараз перебувають на балансі ЖЕКу, міська рада. Конкуренція має бути на ринку надання житлово-комунальних послуг. Право вибору і формує цінову політику. Адже відомо, що дешеві послуги не завжди є якісними. Якщо, наприклад, у магазині ковбаса “Лікарська” продається по сорок гривень за кіло­грам, а є із такою ж назвою по сто. Відштовхуючись від рівня своїх доходів, споживач може обрати: або ту, що лише пахне м’ясом, або якіснішу. Так само і в житлово-комунальній сфері. Будинки, в яких живуть заможніші люди, можуть розширити перелік наданих послуг. Наприклад, посадити у під’їзді консьєржа або встановити камери відео­спостереження, найняти прибиральницю, яка щодня митиме у під’їздах. На сьогоднішній день такі послуги може надавати і ЖЕК.

– А чи до цього часу зверталися до Вас із подібними замов­леннями?

– Так, зверталися. Але коли чують, у скільки їм обійдуться додаткові послуги, відмовляються. Фастівчанам це не по кишені. Тому, як мешканець багатоквартирного будинку, раджу не чекати, коли при­йде керуюча компанія і буде нав’язувати різноманітні послуги, а створити ОСББ і взяти відповідальність за утримання будинку на себе.

– Миколо Миколайовичу, Ви, як керівник житлово-екс­плуатаційної контори, теж є прихильником створення ОСББ?

– Мабуть, як керівник саме ЖЕКу я мав би бути проти… Але для підприємства така форма власності будинків є абсолютно прийнятною. Ми можемо співпрацювати із ОСББ так, як робимо це вже ­зараз. На надання деяких послуг, наприклад, вивезення сміття, об’єднання співвласників укладають із нами договори, а потім сплачують за них напряму ЖЕКу. Нам так зручніше, адже не потрібно ходити по квартирах із проханнями сплатити борг за ту чи іншу послугу. Як пересічний фастівчанин, зваживши всі “за” і “проти”, я за те, щоб ­мешканці багатоквартирних будинків брали на себе відповідальність за належне їх утримання. Назад дороги немає, а те, що чекає попе­реду, – досить незрозуміле. До мене часто звертаються з проханням підказати, що потрібно для того, аби створити ОСББ, і я маю що відповісти, адже вивчав це питання.

– На Вашу думку, чому фастівчани не вельми ­активно підтримують ідею створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків?

– По-перше, хочуть уникнути відповідальності або не можуть знайти лідера, який би взяв усю тяганину на себе. Від правильного вибору голови, його порядності ( адже мова йде про велику спокусу – значні кошти, які сплачуватимуть жильці за послуги) залежить успіх ­об’єднання. Насамперед, я раджу всім обирати голову ОСББ зі свого будинку, а ще краще – вже добре перевірену людину, як, наприклад, у пятиповерхівці по вулиці Дружби, 8. Вони доручили керувати ОСББ своєму будинкому Сергію Дубовому, який вже позитивно проявив себе на попередній посаді.

Ще однин важливий аргумент, чому мешканці багато­поверхівок не поспішають створювати ОСББ, – вони бояться змін. Мовляв, і зараз на ринку надання житлово-комунальних послуг не все так добре, а може бути ще гірше. На заваді стає наш менталітет. Неодноразово ме­ні доводилося чути: чому це ми повинні платити за­ро­біт­ну плату голові та ще й бухгалтеру ОСББ? Люди хочуть змін на краще, але не за свій рахунок і не своїми силами. А що стосується витрат об’єднань співвласників житла, то вони можуть бути значно нижчими від сьогоднішніх ЖЕКівських. Адже в наші тарифи закладено двадцять відсотків податку на додану вартість, а ОСББ заощаджуватимуть ці кошти, бо вони не є платниками ПДВ. Тобто цю різницю вони можуть використовувати на інші потреби, знову ж таки – на зарплатню керівнику.

Переконати мешканців багатоповерхівок брати на себе відповідальність за технічний стан свого будинку зможуть лише позитивні приклади вже створених ОСББ. Чим більше їх буде – тим швидше відбудеться перехід до європейських стандартів у сфері житлово-комунального господарства.

– На травневій сесії міської ради за депутат­ським запитом Романа Кудя “Про план впровадження у м.Фастові Закону України “Про особливості здійснення права власності у багат­оквартирному будинку” міська рада прийняла рішення доручити керівництву Фастівської ЖЕК до 10 жовтня провести інвентаризацію технічного стану багатоквартирних будинків з відповідними актами, де має бути вказано, в якому вони стані, якого саме потребують ремонту, а також визначити обсяги такого фінансування. Також Ви повинні надати інформацію про наявну технічну документацію – технічний паспорт, документ, на підставі якого будинок введено в експлуатацію, плани інженерних мереж, а в разі відсутності таких документів зазначити, скільки коштів потрібно, щоб їх поновити. А ще, серед іншого, маєте ініціювати збори мешканців для обрання уповноваженої особи. Яку частину цих завдань вже виконано і чи є тут проблеми?

– Що стосується останнього – проведення зборів, скажу однозначно: ми не будемо цього робити, адже це не в нашій компетенції і не за нашим статутом. Підприємство не повинно робити собі антирекламу і, як начальник житлово-експлуатаційної контори, я не можу на це піти. Всі інші доручення ми активно виконуємо. Документація на будинки, яка необхідна для створення ОСББ, у нас є. Інша справа, в якому вона обсязі. Наприклад, технічні паспорти на будинки і поверхові плани є, а от актів введення в експлуатацію ми не маємо. Свого часу система прийому на баланс ЖЕКу не передбачала наявності цього документа. Не зрозуміло, чому саме зараз виникла у ньому потреба, адже його відсутність не є перешкодою для створення ОСББ. Це запитання на одному з обласних семінарів ми ставили перед укладальниками закону, і вони самі не знали відповіді на нього. Та закон є закон, а тому сьогодні із архівів ми витягуємо потрібну інформацію і за потреби готові її надати. Ще ми проводимо інвентаризацію і працюємо над усуненням всіх існуючих прогалин.

Для мене також залишається незрозумілою потреба у проведенні інвентаризації технічного стану будинків із визначенням кошторису на проведення у них ремонтних робіт. Якщо на балансі ЖЕКу зараз перебуває 165 будинків і на кожен із них необхідно виготовити цей документ, попередньо замовивши його у відповідній організації, мова йтиме не про тисячі, а про мільйони гривень! Де їх взяти – незрозуміло, а ще незрозуміло, навіщо потрібні ці витрати. Якби місцева влада передбачала певні заохочення для тих, хто планує створити ОСББ, або ж проводити ремонти у цих будинках, це було б логічно. Наскільки я знаю, грошей на це у міському бюджеті немає, немає їх і у житлово-експлуатаційної контори, та й законом таке фінансування не передбачене. Думаю, що найближчим часом ми з депутатами обговоримо це питання і дійдемо згоди щодо відмови від нераціонального використання коштів, яких і так немає…

– Тобто з Ваших слів зрозуміло, що мешканці багатоквартирних будинків, які планують створити ОСББ, не можуть сподіватися бодай на частковий ремонт від ЖЕКу?

– Єдиним питанням, яке може бути вирішене при передачі будинку із балансу ЖЕКу об’єднанню співвласників, – ремонт покрівлі, за який протягом десяти років мешканці помісячно сплачували за рахунками житлово-експлуатаційної контори. Всі інші послуги ми надавали за поточними потребами, а тому кошти, сплачені за них, не накопичувалися. Якщо у будинку, який займається створенням ОСББ, вже зроблено ремонт покрівлі, як, наприклад, на Дружби, 8 чи на Саєнка,1, жодних питань не виникає. Якщо ж під час обстеження ми бачимо, що стан даху незадовільний або має певні недоліки, ми їх усунемо. Так днями ми комісійно побували на Івана Мазепи, 18 і визначили роботи, які необхідно зробити до передачі будинку його співвласникам. Найближчим часом наші працівники усунуть всі недоліки із покрівлею. Я думаю, конфліктних ситуацій у цьому питанні не має бути.

– Чи у тому будинку, де живете Ви, вже створено ОСББ?

– Ще ні, але ми над цим працюємо. Я вже наголошував на тому, що як мешканець багатоквартирного будинку я є прихильником такої форми власності. А тому, як тільки ми знайдемо серед сусідів лідера, якому зможемо довіряти, зберемо збори і, думаю, більшістю голосів підтримаємо створення об’єднання співвласників житла. Раджу й іншим не зволікати, а йти у ногу із часом.

Розмову вела Олена Олійник

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных

Выпускные альбомы для детского сада и школы