To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

Як зацікавити дітей читанням?


 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 37

#1 News_Robot

News_Robot

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 129 сообщений

Отправлено 20 Декабрь 2007 - 20:01

«Мати» Гриця Мамая


Изображение

Своїми «рецептами» ділиться з читачами «Дня» відома українська письменниця, телеведуча каналу «Культура» і просто мама — Леся Воронина. Завдяки цій казкарці з’явилися на світ і стали відомими серед дитячої читацької аудиторії такі герої, як «Суперагент 000», підступна бабуся-ніндзя, бультер’єр Льосік, робот Оксюта, дівчинка Олянка та інші. Знає письменниця «засіб від переляку» і всі секрети «таємного Товариства боягузів», ба навіть новини від інопланетян із «Країни Нямликів». Закручений сюжет, цікаві герої та іронія, з якою написані книжки, роблять твори Лесі Ворониної бестселерами. А її іронічні детективи з цікавістю читають не лише діти, а й дорослі.

— Деякі критики поділяють літературу на чоловічу й жіночу (при чому до жіночої ставляться часто доволі іронічно). Може, тому в нас мало жінок-письменників?

— Можливо, років десять-двадцять тому можна було говорити, що в нашій літературі мало жінок. І справді, літературні метри- чоловіки досить іронічно ставилися до навкололітературних дам. Тепер ситуація змінилася, і змінилася кардинально. Серйозних, по- справжньому талановитих і професійних письменниць більше, ніж їхніх колег-чоловіків. Марічка Матіос, Любов Голота, Оксана Забужко, Ірена Роздобудько, Наталка Сняданко, Таня Малярчук, Женя Кононенко... Я можу назвати щонайменше ще десять імен. Знаєте, як у тій дитячій грі: «Я знаю десять імен...» А взагалі, розділяти літературу за статевою ознакою безглуздо. Просто є книжки справжні, живі, а є мертвонароджені. З того, що прочитала за останні кілька років, є три книжки, які мене насправді вразили: це «Тема для медитації» Леоніда Кононовича, «Солодка Даруся» Марічки Матіос і «Епізодична пам’ять» Любові Голоти.

— Як народжуються сюжети ваших книжок?

— Історії я складала з дитинства. Навіть не пам’ятаю, коли це почалося. І довго думала, що це вміють усі. Наприклад, бачила якогось кумедного дідуся з песиком, який сідав у тролейбус, щось клацало в голові — і я вже знала, що далі з тим дідусем і його цуциком станеться. І майже завжди ці історії були веселі. Звідки вони беруться, я не знаю, і, щиро кажучи, не хочу цього аналізувати, бо мені здається, що тут є якийсь фокус, а якщо почати все пояснювати, чари розвіються і «краник закрутиться». Коли вийшов мій перший іронічний детектив для дітей «Суперагент 000», було страшенно цікаво, чи спрацюють закладені в нього підтексти. Хотілося, щоб дитина разом зі мною гралася в цю хитромудру гру, розплутуючи карколомні повороти сюжету й водночас розуміючи, що можна отак, примруженим оком, дивитися на непереможних качків з кам’яними щелепами, що жорстокість тупа й примітивна і що добро ЗАВЖДИ має перемагати зло. Тому в моєму «Суперагентi...» втілення світового зла — це замаскована під звичайну вкраїнську пенсіонерку підступна бабуся-ніндзя. Вона вправно володіє нунчаками, а допомагає їй чинити злочини вірний бультер’єр на ім’я Льосік. А от добро уособлює неймовірно вродливий, безмежно сміливий і добрий Гриць Мамай. А щоб він не перетворився на пам’ятник, я так само кепкую i з свого супергероя. Пам’ятаю, я так голосно реготала, коли писала сцену, в якій Гриць, потрапивши у хитромудру пастку, починає танцювати гопак і з такою шаленою швидкістю крутиться навприсядки на одній нозі, що лихі воріженьки впадають у транс, що мій син Женька вирішив, що його матуся схибнулася.

— Вас називають «українською Астрід Ліндгрен». Казкарі та фантасти мають дар заглядати у майбутнє. Яким ви його бачите?

— Кажуть, що однією з основних ознак людини розумної, яка відрізняє її від тварини, є те, що homo sapiens уміє користуватися знаряддями праці. А я впевнена, що головною рисою мислячої людини є вміння читати. Без книжок світ стане інакшим — жорстокішим, примітивнішим і набагато нуднішим. І найбільше книжка потрібна дитині, бо в дитинстві ти абсолютно беззахисний, на тобі ще не наріс захисний панцир, ти залежиш від дорослих і ці дорослі не завжди бувають добрі, розумні й справедливі. І тоді дитина тікає у вигаданий світ, і часто він стає реальнішим за справжній. Героїня моєї нової книжки «Прибулець з країни Нямликів», сором’язлива й невпевнена в собі дівчинка Олянка, несподівано дізнається, що всередині старовинного будинку існує зовсім інший світ — країна, де живуть маленькі чоловічки — нямлики. І раптом життя Олянки із сірого й одноманітного стає дивовижно барвистим, сповненим фантастичних пригод. І головне, що й сама вона змінюється — їй доводиться рятувати цілий світ від капосного стіногриза Жалібно-Скавчальського, допомагати При видові Здичавілого Сантехніка знову стати людиною й повернутися до рідного ЖЕКу й пережити ще безліч неймовірних історій. Виявляється, коли ти допомагаєш іншим, слабшим від себе, то зовсім забуваєш про власні комплекси й уявні і справжні неприємності.

Я впевнена, що книжки мають змінювати світ на краще. До речі, Астрід Ліндгрен я читаю й досі. Що ж до прогнозування майбутнього, то якби я не сподівалася на краще, не писала б своїх книжок. І головна надія — на дітей. Вони в нас дуже хороші, довірливі та щирі, і я ніяк не можу зрозуміти, звідки ж береться так багато дорослих крокодилів?

— Ви випускали цікавий дитячий журнал «Соняшник», але вже майже рік він не виходить. Це перегорнута сторінка у вашому житті чи журнал все таки відродиться?

— Усе дуже просто і сумно — журнал «з’їли пузаті дяді», яким було потрібне приміщення нашого офісу в центрі Києва. Історія дуже банальна й жорстока. Мені боляче про це згадувати. Але все ж я сподіваюся, що «Соняшник» відродиться. В усякому разі, було вже кілька пропозицій від людей, які виросли на «Соняшнику» і ніяк не можуть змиритися з тим, що його немає... Наш журнал був справжньою творчою лабораторією, де могли реалізуватися зовсім молоді художники, поети, прозаїки. Один з наших постійних авторів — прекрасний поет Роман Скиба назвав це «тяжінням «Соняшникової» системи». І головне, що «Соняшник» завжди мав власне обличчя, ніколи не перетворювався на такий-собі журнальний фаст фуд, які останнім часом безупинно тиражують, лише міняючи назви часописів та імена авторів. Врешті, мене втішає те, що 16 років «Соняшник» існував і міг впливати на смаки, фантазію, світогляд розумних дітей. Бо я вважаю, що діти в переважній своїй більшості розумні й талановиті, а ота тотальна дебілізація, до якої вдаються спритні менеджери, завалюючи малих читачів примітивними розфарбуйками й лякачками, — це зневага до сучасної дитини та до її потреб.

— Сьогодні діти більше люблять дивитися телевізор, займатися на комп’ютері, блукати в iнтренетi, ніж читати. Як зацікавити підлітків читанням?

— Рецепт дуже простий — писати цікаво, динамічно, захопливо. Так, щоб дитина не могла відірватися від книжки з першої до останньої сторінки. Я не хочу вже вкотре говорити про феноменальний успіх самі знаєте якого дитячого бестселера, але саме ця талановита й моторошна казочка повернула моду на читання. І діти знову починають ганятися за книжковими новинками і знову передають одне одному зачитані до дірок книжки. Я це спостерігаю на книжкових ярмарках і радію, бо кожного року з’являється все більше українських дитячих книжок, а головне — читачів.
 
ДОВIДКА «Дня»

Леся ВОРОНИНА — українська письменниця, журналістка, перекладач.

Народилася в Києві, закінчила філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працювала редактором відділу літератури та мистецтва журналу «Україна», потім головним редактором дитячого журналу «Соняшник». Член Спілки письменників України та член Асоціації українських письменників. Автор дитячих іронічних детективів, об’єднаних у серію «Суперагент 000»: «У пащі крокодила», «Пастка у підземеллі», «Таємниця підводного міста», «У залізних нетрях», «Таємниця золотого кенгуру», пригодницьких повістей «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера» та інших. Воронина перекладає з польської мови (зокрема, твори Станіслава Лема, Славоміра Мрожека, Анни Ковальської, Анни Карвінської, Гелени Бехлерової).

Аліса АНТОНЕНКО

© "День" №224, п'ятниця, 21 грудня 2007

Увага!!! Я не жива людина - я програма, мене Shaman створив. На приват-повідомлення та мило не відповідаю ! :))) Всі зауваження та пропозиції пишіть Shamanу!!!


#2 Гость_dimon336300_*

Гость_dimon336300_*
 • Гости

Отправлено 04 Март 2008 - 14:27

Дякую за досить зміствону інформацію. Мене також непокоїть те, що в останій час діти мало читають. Тепер хоч буду знати як з цим боротися.

#3 AlexANDER

AlexANDER

  Фастівчанин - патріот

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 123 сообщений

Отправлено 26 Июль 2008 - 10:05

Я считаю что надо начать с книг в которых присутствуют герои из любимых мультфильмов, многим детям такие книги очень нравятся.

#4 Гость_Рафаэль_*

Гость_Рафаэль_*
 • Гости

Отправлено 31 Август 2008 - 03:59

Моя мать по профессии библиотекарь.. :-) Первым делом она завела меня в библиотеку:-) :-) а там работают хорошие люди :-)

#5 Bullet

Bullet

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 1 698 сообщений

Отправлено 31 Август 2008 - 09:16

Дивовижно, кілька років тому мене запрошували на проби - ілюструвати сторінки *Соняшника*. Світ тісний... Шкода, що він поки що не виходить.

Хорошо быть женщиной: можно просто встать посреди комнаты и расплакаться.

 

Каждый человек несёт ответственность перед всеми людьми за всех людей и за всё (с) ФМ.Достоевский


#6 Гость_And1_Shocker_*

Гость_And1_Shocker_*
 • Гости

Отправлено 11 Сентябрь 2008 - 10:09

я Даже не знаю, как сейчас можно заинтерисовать ребёнка чтением книг. Помню меня просто заставляли, а потом дали выбор, любого жанра. Ну на тот момент мне показались интиресными детективы. У меня до сих пор на полках стоят все детективы, прочтенные мною. Некоторые даже по несколько раз! :ah:

#7 Гость_Pharrell_*

Гость_Pharrell_*
 • Гости

Отправлено 11 Сентябрь 2008 - 16:49

Я начал читать благодаря своему способу жизни. Просто в детсве все мои друзья жили длеко от меня, поэтому приходилось читать. Я любил рассматривать картинки в книгах - Фэнтези и так начал и читать...потихоньку. Может стоит с картинок начинать?

#8 Ellia

Ellia

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 1 171 сообщений

Отправлено 13 Сентябрь 2008 - 23:36

Это настоящая проблема!! У нынешних детей масса альтернативных источников информации и целая империя досуга. И с ними может конкурировать лишь исключительно интересная детская книга. Других рецептов просто нет.  Я недавно купила дочке несколько книжек - "Малу Бабу Ягу", еще какую-то, и знаменитого Куркова "Школа котовоздухоплавания". Не в обиду автору сказано- но это не только читать, произнести им написанное  сложно. Бабу Ягу она дотерпела до половины, а Куркова на разворот ей хватило - наотрез отказалась не то что читать - слушать. И ребенок прав: не воспринимается это чтиво. Вот и читаем старые добрые сказки, ну и классику - Нестайко, Пригара, Забила - из украинских, из русского - с удовольствием сказки Пушкина, Носова (Незнайку), Толстого (Буратино) и т.д. из зарубежных вот сейчас дочитываем "Алису в стране чудес". При этом ребенка никто не воспитывает в этом плане и не заставляет - просто ей интересно и литературный текст легко ею воспринимается.

#9 Гость_LooPer_*

Гость_LooPer_*
 • Гости

Отправлено 09 Ноябрь 2008 - 16:55

завставлять некого ненадо! они сами должны ето захотеть. нехотят? ну и пусть! вырастут поймут что без книг некак и сами начнут

#10 Гость_HitmanhunteR_*

Гость_HitmanhunteR_*
 • Гости

Отправлено 09 Ноябрь 2008 - 17:18

Просто по началу заставить прочитать действительно супер-пупер интересную книгу от которой не оторватся. Дальше сам будет читать.

#11 Dimon

Dimon

  Фастівчанин - патріот

 • Модератори
 • PipPipPip
 • 278 сообщений

Отправлено 09 Ноябрь 2008 - 17:21

Просто по началу заставить прочитать действительно супер-пупер интересную книгу от которой не оторватся. Дальше сам будет читать.


+1, правильно, треба зацікавить

Don't worry, be happy!


#12 Гость_Lehach_*

Гость_Lehach_*
 • Гости

Отправлено 11 Декабрь 2008 - 23:04

А я думаю достаточно сделать мультфильмы с мызукой но без слов и снизу пустить бегущею строку!! Так и научаться читать.

#13 Фрекен_Снорк

Фрекен_Снорк

  Вшанований громадянин міста

 • Модератори
 • PipPipPipPipPip
 • 1 455 сообщений

Отправлено 29 Сентябрь 2009 - 08:10

На Крещатике прошел социомоб "Цепь знаний"
В воскресенье, 27 сентября, на главной улице страны прошел социомоб "Цепь знаний".


Фото: Фото А. Яремчука/Сегодня
Изображение

Крещатик на 20 минут превратился в улицу-читальню

Украинские любители чтения и писатели решили заняться популяризацией книг среди киевлян. 20 минут люди, выстроившись в цепь, читали любимые книги.

Акция сопровождалась выступлением мимов, которые изображали сценки из известных литературных произведений.

Цель мероприятия — популяризировать чтение и культуру книги в обществе. На акции присутствовали украинские писатели: фантаст Владимир Аренев, детские писательницы Евгения Кононенко и Леся Воронина.

Аренев считает, что привлекать внимание к книгам лучше всего таким вот нестандартным образом. «Иногда я узнаю о выходе многих интересных изданий через год-два, а подобные акции — это информационная поддержка», — считает он.

Тут же киевляне могли купить книги присутствовавших авторов.

Напомним, что в августе этого года, в Украинском доме торжественно прошла Благотворительная детская книжная ярмарка ко Дню знаний, на которой свою продукцию представили около 50 известных украинских издательств.

По материалам Сегодня
Когда власть любви превзойдет любовь к власти, настанет мир на Земле (с) Джимми Хендрикc]]>Изображение]]>

#14 Victor

Victor

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 6 281 сообщений

Отправлено 29 Сентябрь 2009 - 14:22

Мне кажется, что у каждого есть в жизни такое время, когда он читает всё "взахлёб". У меня и старшей дочери это было в возрасте от 15 до 25. У младшей, тоже, началось в 15, а до этого книжку в руки брать не хотела. До скандалов доходило. Потом сама начала интересоваться, а сейчас книжку невозможно отобрать. И, заметьте, компьютер не мешает.
Закон Эдвардса Мерфи:
Если какая-нибудь неприятность может произойти, она случится.
Закон Херланга: "Подожди - и плохое само собой исчезнет".
Дополнение Шейвлсона:"... нанеся положенный ущерб "

#15 Фрекен_Снорк

Фрекен_Снорк

  Вшанований громадянин міста

 • Модератори
 • PipPipPipPipPip
 • 1 455 сообщений

Отправлено 29 Сентябрь 2009 - 15:07

Понимаю Ваших дочерей)) У меня с семи где-то книгомания началась))))

Сообщение отредактировал Фрекен_Снорк: 29 Сентябрь 2009 - 15:08

Когда власть любви превзойдет любовь к власти, настанет мир на Земле (с) Джимми Хендрикc]]>Изображение]]>

#16 Victor

Victor

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 6 281 сообщений

Отправлено 29 Сентябрь 2009 - 15:19

Я в детстве тоже Шерлока Холмса в обложку от учебника физики завёртывал. Но это совсем другое. Это когда за пару лет проглатываешь всё, что попадается под руку. Всё. Томов сто - сто пятьдесят.
Закон Эдвардса Мерфи:
Если какая-нибудь неприятность может произойти, она случится.
Закон Херланга: "Подожди - и плохое само собой исчезнет".
Дополнение Шейвлсона:"... нанеся положенный ущерб "

#17 Фрекен_Снорк

Фрекен_Снорк

  Вшанований громадянин міста

 • Модератори
 • PipPipPipPipPip
 • 1 455 сообщений

Отправлено 29 Сентябрь 2009 - 15:49

Так да) Вся школьная программа наперед + вся литература на лето)))
И еще какие-нибудь для души ))

При этом времени "на погулять" хватало вполне))
Когда власть любви превзойдет любовь к власти, настанет мир на Земле (с) Джимми Хендрикc]]>Изображение]]>

#18 Victor

Victor

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 6 281 сообщений

Отправлено 29 Сентябрь 2009 - 15:55

Только художественная и популярная. Вся библиотека родителей, книжки знакомых взаймы и соседняя городская библиотека. С 22 лет, увы, только техническая. За редким исключением, в период отпуска или депрессии - что-нибудь художественное, не очень тяжёлое.
Закон Эдвардса Мерфи:
Если какая-нибудь неприятность может произойти, она случится.
Закон Херланга: "Подожди - и плохое само собой исчезнет".
Дополнение Шейвлсона:"... нанеся положенный ущерб "

#19 Фрекен_Снорк

Фрекен_Снорк

  Вшанований громадянин міста

 • Модератори
 • PipPipPipPipPip
 • 1 455 сообщений

Отправлено 29 Сентябрь 2009 - 16:05

Вся библиотека родителей, книжки знакомых взаймы и соседняя городская библиотека.


+1 <_<

В 11 лет я уже читала Булгакова и Азимова :smile:

Бум пришелся класс на 10й, я была тогда записана в школьной, детской, взрослой на Толстого, и в ДК библиотеках))

Инетом тогда еще и не пахло =)
Когда власть любви превзойдет любовь к власти, настанет мир на Земле (с) Джимми Хендрикc]]>Изображение]]>

#20 df

df

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 2 796 сообщений

Отправлено 29 Сентябрь 2009 - 16:34

Бум на 10-й класс?!!!
О боги, боги!(с)
<_< :smile: :(

(модер, если бьёшь этот пост, бей и "чат" Юля-Виктор!!)
хе-хе
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимныхВыпускные альбомы для детского сада и школы