To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

"У Хвастові" Грудень 2008 р., № 112


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
В этой теме нет ответов

#1 Shaman

Shaman

    Злобный админ

  • Главные администраторы
  • PipPipPipPipPip
  • 1 877 сообщений

Отправлено 22 Декабрь 2008 - 13:38

Вісник фастівських міських організацій Української Народної Партії та Української Народної Молоді.

Изображение

Грудень 2008 р., № 112

День Злуки

90-річчя укладання в Фастові Передвступоного договору про злуку УНР і ЗУНР з метою утворення єдиної соборної Української держави було відзначено 30 листопада на вокзалі станції Фастів. Національно-патріотичні сили провели мітинг, в якому взяли участь депутати міськради від БЮТу, партії „Відродження”, УНП та „Нашої України”.
Спогадами про запровадження традиції вшановувати цю дату біля залізничного вокзалу (оскільки саме на станції Фастів розміщувався в ті роки український уряд) поділився народний депутат України трьох скликань, нині голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко. Його вважають ініціатором увічнення цього історичного факту. П’ятнадцять років тому, в грудні 1993 року, він з В’ячеславом Чорноволом під невсипущим оком загону міліції, викликаного з Києва, забезпечував встановлення меморіальної дошки про цю пам’ятну подію на приміщенні фастівського вокзалу. Її, до речі, було виготовлено коштом В.Шевченка.
На мітингу виступив також голова партії «Свобода» Олег Тягнибок, громадські активісти з Фастова. Вів захід директор «Музею на колесах» Анатолій Корчак.
З цієї ж нагоди у приміщенні міської бібліотеки з ініціативи Оргкомітету Літературно-мистецької премії ім. В. Косовського та депутатської фракції Української Народної Партії у міськраді було презентовано друге доповнене видання книги «Тризуб». Це збірка поезій фастівських поетів, борців за волю України Андрія Кравець-Кравченка, Євгена Чередниченка та Володимира Косовського. Упорядкував і проілюстрував це видання фото своїми фотографіями Віталій Шевченко.
На заході виступили почесний громадянин міста, скульптор Анатолій Древецький, письменник і кіносценарист Василь Портяк, депутат міської ради Галина Поліщук, скульптор Михайло Дмитрів, заслужений журналіст України народознавець Олександр Неживий, племінник поета Сергій Кравець-Кравченко та інші.
Фастівська міська організація УНП планує частину тиражу передати шкільним бібліотекам у Фастові та фастівському районі.

Марина Кобилянська.Ні риби, ні м’яса. Зате – «бабки»?

Напередодні, 27 листопада сесія міськради утворила тимчасову контрольну комісію з питань перевірки законності прийнятих виконкомом рішень у сфері грального бізнесу. До складу комісії обрали депутатів О.Сокирка (БЮТ) – голова комісії, І.Неживого (УНП) – секретар комісії, І.Грищенка (партія «Відродженя»), Ю.Дросенка (БЮТ), С.Зілова (Блок Литвина), С.Онищука (БЮТ), Г.Поліщук (СПУ), П.Сабуняка (ПР), А.Снігура («Наша Україна»), Ю.Хацьолу («Наша Україна»), С.Юшкова (ПР).
На наступне засідання комісії запрошено представників грального бізнесу. За інформацією І.Неживого, на цьому засіданні буде розглянуто звернення до прокуратури щодо законності «перепрофілювання» колишнього магазну «Юрмала» на вул. Соборній (більш знаний фастівчанам, як «Риба-м’ясо») в центр азартних ігор «Шалені бабки».

Олександр Чернишенко.

Законодавча ініціатива фастівчан

Провід Фастівської міської організації УНП та депутатська фракція УНП у Фастівській міськраді підготували законопроект «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів та деяких нормативно-правових актів». Вони пропонують чинний закон про місцеве самоврядування доповнити пунктом, який би чітко визначав, що лише на сесіях місцевих рад можуть прийматися рішення щодо надання дозволу та визначення місць розташування об’єктів і закладів грального бізнесу. Цей проект передбачає внесення змін до Закону «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та інших нормативно-правовоих актів. Міськорганізація УНП звернулась до народних депутатів України – членів депутатської групи УНП з пропозицією внести цей законопроект на розгляд парламенту.

Марина Ковальська.

За порядок у місті

Днями фастівська прокуратура винесла протест на рішення міськради щодо грального бізнесу в Фастові. Депутати Іван Неживий та Віталій Сокур (фракція УНП), які були ініціаторами цього рішення, переконані, що лише міськрада уповноважена вирішувати питання доцільності розміщення гральних автоматів та залів грального бізнесу в нашому місті. Тому депутати від Української Народної Партії внесли на розгляд чергової сесії міськради проект регуляторного акту щодо грального бізнесу в Фастові. Ним, відповідно до п. 46 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», передбачається встановити окремі зони, де буде заборонено розміщувати гральні автомати та гральні заклади. Зокрема, забороняється розміщення гральних автоматів:
● у приміщеннях житлових будинків;
● у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
● у медичних закладах;
● в культових закладах та поблизу них;
● у банківських установах, бібліотеках, музеях і виставкових галереях;
● у виробничих приміщеннях;
● на ринках, у ресторанах (закладах громадського харчування) та в приміщеннях побутового обслуговування населення;
● на зупинках громадського транспорту тощо.
І.Неживий та В.Сокур пропонують прийняти цей документ саме як регуляторний акт з дотриманням вимог законодавства про регуляторну політику та з проведенням громадського обговорення.

Леся Марисенко.


Увічнити ім’я Володимира Косовського

Чимало фастівчан були присутніми на презентації в міському Палаці культури поетичної книжки В.Косовського, А.Кравця-Кравченка, Є.Чередниченка «Тризуб». Це подія в культурному житті Київщини. І ще одне видання по смерті Володимира Івановича – останнього з цієї трійки фастівських поетів-борців, творчість яких націлена в майбутнє.
Володимир Косовський ще за життя став легендою Фастівського краю. Його знають не лише в Україні, а й за її межами, про що свідчать численні звернення з проханням придбати попередній випуск «Тризуба». Та книжка вже стала бібліографічною рідкістю. На головному майдані села Веприка встановлено пам’ятник поетові. Тут В.Косовський спочиває поруч з видатним композитором К.Стеценком, життя і творчість якого він досліджував і популяризував у численних публікаціях.
До могили Володимира Косовського звідусіль приїздять люди, щоб вклонитися нашому видатному земляку. Дехто саме завдяки Косовському відвідує Фастівщину і знайомиться з історичним містом над Унавою. Але парадокс! Досі в Фастові немає навіть вулиці чи провулку, названого іменем людини, яка уславлює наш край.
Громадськість Фастівщини неодноразово порушувала це питання перед місцевою владою, але віз, як кажуть, і нині там. Найчастіше вносилися пропозиції назвати іменем В.Косовського нинішню вулицю Чапаєва, що веде до Веприка (Чапаєв, як відомо, не мав ніякого стосунку до України; до того ж, у Фастові, крім його вулиці, є ще й провулок Чапаєва). Варто розглянути також пропозиції перейменувати вулиці Радянську, Орджонікідзе або Куйбишева. Пропонувалося також перейменувати вулицю Кірова, лишивши провулок Кірова. Фастівські вчителі свого часу пропонували назвати іменем видатного поета-земляка частину вулиці Червоноармійської, що починається від Соборної й прямує в напрямку Унави (таким чином, перша частина цієї вулиці з початковими номерами будинків зберегла б свою назву, якщо це комусь важливо). Доводилося чути також про доцільність присвоєння імені В.Косовського міському Ботанічному саду. Але ще цікавішою й логічнішою є пропозиція увічнити іменем поета міський Палац культури, де В.Косовський неодноразово виступав і брав участь у різних пам’ятних заходах.
В будь-якому разі настав час нагально вирішити це питання й спокутувати нашу провину перед пам’яттю поета. Це наш моральний обов’язок!

Ф.Безкидевич, Ю.Гирик, В.Горобцов, Н.Кунець, А.Соломаха, Л.Нежива, М.Федорук, В.Шевченко.Підтримувати футбол

Закінчився сезон проведення фастівських турнірів з футболу. Приємно спостерігати, як наша молодь замінює свої розваги з дискотек на спортивні змагання. Все більше й більше юнаків віддають перевагу футболу, аніж тупцюванню «на п’ятачку». Тому в одному з мікрорайонів утворилась футбольна команда під назвою «Мехколона», яка часто виборює призові місця в змаганнях вуличних команд.
Командою опікується депутат міської ради Віталій Сокур (УНП). Подарувавши хлопцям м’яч від спортклубу «Динамо», він заявив, що наша молодь може досягти успіхів і в професійному спорті.
В.Сокур обіцяє й надалі піклуватися про спорт у Фастові.

Михайло Цвілюк.


Унікальне видання

Фастівська міська організація УНП готує до друку видання про національно-демократичне відродження Фастівщини. Події обмежуються часовими рамками від 1989 року, коли різко активізувалося громадсько-політичне життя в нашому місті, до Помаранчевої революції.
Ініціатори видання звертаються до всіх небайдужих свідків цих подій з проханням надати свої матеріали (фото, спогади, листівки всілякі свідчення тощо). Ці документи відразу ж буде скопійовано (відскановано) й повернено власникам.

Надія Грузденко.


Не гультяям, а дітям

Мешканці «Мехколони» були стурбовані різким погіршенням криміногенної ситуації в цьому районі міста. Однією з причин був «генделик» під назвою «Фараон» на міському стадіоні «Рефрежиратор». Під маркою “дискотеки” та “оздоровчого клубу для молоді” пропонувалося банальне розпивання спиртних напоїв, забавки з гральними автоматами та інші розваги без відповідних дозволів виконкому міської ради, санепідемстанції та інших установ.
Після втручання в цю ситуацію депутатів міськради В.Сокура та І.Неживого з’ясувалося, що вони не тільки ведуть свою діяльність незаконно, а й крадуть електроенергію в Укрзалізниці, про що й було складено відповідні акти.
Наразі «розважальна контора» припинила свою діяльність, ведеться слідство щодо її керівників. А депутати домагаються, щоб це приміщення використовувалося для занять фізкультурою в зимовий час учнів 12-ої школи.

Олексій Задорожній.


О.Неживий – доктор філософії

Народознавець, заслужений журналіст України Олександр Неживий нещодавно захистив наукову дисертацію на тему «Теорія і практика більшовицької голодоморної політики в Україні у ХХ столітті в контексті історії світової цивілізації». Йому присвоєно звання доктора філософії.
Цього ж року, нагадаємо, він видав ґрунтовне дослідження про голодомори в Україні, яке відзначене Премією ім. В.Косовського.

Марія Коваленко.

Американці в Фастові

Депутати міської ради С.Чижик, А.Орловська, В.Сальніков (фракція «Наша Україна»), І.Неживий. В.Сокур (фракція УНП), І.Піщалов (Блок Литвина) та С.Юшков (Партія Регіонів) виступили спонсорами прийому та придбання сувенірів для делегації добровольців Корпусу Миру зі США. Вони протягом двох місяців проживали в родинах фастівчан і викладали англійську мову в навчальних закладах Фастова.

Франц Безкидевич.


==================================

Української Народної Партії сумує в зв’язку із смертю депутата міської ради, у 1998–1999 рр. – голови міськрайонної організації нашої партії (НРУ, УНР) Олександра Григоровича Ярового.
Висловлюємо співчуття рідним і близьким покійного.


Провід Фастівської міської організації УНП.
  • ancetteAnat это нравится


Слушних думок багато, а неслухняних ще більше ...Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.