To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

Про комфорт i смiтники у Фастовi


 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 3

#1 clannad

clannad

  Вшанований громадянин міста

 • Модератори
 • PipPipPipPipPip
 • 1 469 сообщений

Отправлено 14 Февраль 2009 - 14:38

Про комфорт i смiтники у Фастовi

Изображение Изображение

Приємно бачити сучасних українців: одягнені зі смаком, майже у всіх є дипломи про вищу освіту, перемежовують свою мову різними американізмами, вільно орієнтуються в останніх новинках техніки, мають власну обґрунтовану позицію з болючих питань сьогодення – одним словом, культурні люди, які прагнуть створити для себе комфорт. Одне тільки але: прагнуть створити комфорт для себе тут і зараз, жодним чином не замислюючись над тим, чи не створюють вони тим самим для інших людей або й для природи некомфортні умови.

Цивілізованість молодого „мена” закінчується там, де він викидає порожню пляшку від пива на газон, а вся культура нафарбованої леді розноситься вітром по асфальту разом із залишеною обгорткою від морозива чи шоколадки.

І якби ж це хоч якось приховувалось! Навпаки, робиться відкрито, ледь не демонстративно. Мовляв, дивіться, які ми...

Особливо гостро постає ця проблема у Фастові.

Важливий залізничний центр, своєрідні ворота Києва, - місто майже із вокзалу показує свою красу. І на Привокзальній, і –особливо – на Завокзальній площах цілодобово йде жвава торгівля. Зранку, коли територія вщерть заповнена покупцями-продавцями якось не особливо дивишся під ноги. Але годину на третю по обіді площі постають у всій красі: складається враження, що це не місце для торгів, а спланований смітник. Як прибирають гори тари двірники, куди потім це сміття вивозиться – нікого не цікавить. Більше того, якщо наступного ранку продавці вийдуть на неприбрану площу, їх це ніскільки не зупинить – сміття відсунуть на метр убік і – гайда торгувати. Тому й перетворюються сусідні вулиці у бурхливу ріку сміття: його розносить вітер, розтаскують бездомні собаки, а нерідко й бомжі. Двірники ж метуть там, де і звикли – тільки на площі.

Але існує ще й інша проблема, якій була присвячена ціла стаття у «Газеті 7 днів» (№39, «З Фастова зробили смітник») – відсутність смітників у місті. Крім центральних вулиць, на урни для сміття у Фастові практично не натрапиш. Та й ті, що є (як правило, біля кіосків), вщерть заповнені сміттям. Тому то й кидають перехожі пляшки, обгортки, недопалки цигарок на кожному кроці. Це, звичайно, не виправдовує їх, але якби були сміттєві урни (скажімо, через кожні 50 – 100 метрів), міськрада могла б ухвалити рішення про стягнення штрафів із порушників. Кілька таких показових покарань – і сміття викидали б лише в урни. А поки – „на «нема» й суду нема”.

Не набагато кращою є й ситуація із вивезенням сміття з мікрорайонів міста. Люди погоджуються платити за цю послугу, складають сміття протягом місяця, а потім приїжджає невелика вантажівка –„ЗІЛ” – в яку намагаються утрамбувати сміття, накопичене за 30 днів на 2-3 вулицях. Та безглуздя на цьому не завершується. Все сміття звозять на сміттєзвалище за містом. Потім, невідомо з яких причин, воно „самозаймається”, дме вітер, і люди насолоджуються досхочу токсичним димом. Мабуть, подобається...


Який же вихід? Що повинні зробити мешканці міста, щоб їхня „цивілізованість” і „культурність” була не лише поверховою? Є кілька виходів.


По-перше, ефективним засобом є проведення добровільних акцій з очищення засмічених територій (парків, насаджень, скверів). Вже кілька разів Фастівська організація „Молодої Просвіти” проводила суботники „Зробимо наше місто чистим”, внаслідок чого було приведено до ладу ліс біля Казнівки та місцевість біля озера в парку „Молодіжний”. Безумовно, це потрібні заходи, але вони тільки усувають наслідки, не усуваючи їхніх причин. Прибирати треба, це – повністю європейський досвід, але треба навчитися й іншому європейському правилу – не смітити.

А це вже інше вирішення. Не треба мати багато розуму, щоб відрізнити органічні відходи від паперу, скла, пластмаси. То чому б не сортувати одразу накопичене сміття. В такому разі його буде легше знищити. Адже просте вивезення і спалювання сміття є найгіршим вирішенням проблеми. В Європі, наприклад, до 2011 року заплановано перехід на 100%-ву переробку сміття. А ми ще мріємо тільки про повне його вивезення і захоронення. Тобто, закопати десь від очей подалі!

І наостанок. Можна згадати про екологічну міліцію: викиди заводів контролювати треба, але й господар приватного будинку, попід тином в якого смітник, або ж багаття, розведене з купи листя, теж повинен відповідати за свої дії.

На жаль, жителі Фастова погано розуміють, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. І йдуть слухати в парки спів пташок та милуватися барвами листя й кучугурами сміття.


Олександр Сорокін

Газета "7 днів", 16.10.2008 р.

#2 Гость_kuzelk@_*

Гость_kuzelk@_*
 • Гости

Отправлено 16 Май 2009 - 17:33

Про комфорт i смiтники у Фастовi
На жаль, жителі Фастова погано розуміють, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. І йдуть слухати в парки спів пташок та милуватися барвами листя й кучугурами сміття.
Олександр Сорокін

Газета "7 днів", 16.10.2008 р.

На жаль, Олександр Сорокін не знає, мабуть, і не замислювався глибоко, що чисто не там, де не смітять, а там, де прибирають. Бо не смітять тільки мертві.

Сообщение отредактировал kuzelk@: 16 Май 2009 - 17:36


#3 tor5

tor5

  Вшанований громадянин міста

 • Пользователи
 • PipPipPipPipPip
 • 1 079 сообщений

Отправлено 18 Май 2009 - 08:11

Та вже заморився камери на вело міняти, дебіли навмисно розбивають пляшки з під пива по центру міста. Раніше ,як правило, таке виробляли мешканці "окраін"(Заріччя, Кадлубиця, Снігурівка, Журавлівка),яких в наші часи називали "селом"(таким чином вони типу творили помсту "міським"). Але зараз саме в таких районах повикупали хати та земельні ділянки, побудувалась "крутізна",у них діти навчаються в ліцеях...Звідки ж беруться тепер невігласи?

#4 Гость_kuzelk@_*

Гость_kuzelk@_*
 • Гости

Отправлено 18 Май 2009 - 20:19

Звідки ж беруться тепер невігласи?

А надо побольше пивных ларьков по городу поставить, особенно в центре и возле исполкома. Тогда прямо из окон кабинетов будет видно, кто где бутылки бабахает ))
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимныхВыпускные альбомы для детского сада и школы