To Top

Перейти к содержимому

Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография
- - - - -

будівництво на землях сільскогосподарського призначення

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 47

#21 Ellia

Ellia

Вшанований громадянин міста

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 17 Февраль 2009 - 20:42

Я ще не забула, як займалася адвокатською діяльністю. Так що в моїй "специфічній галузі" я якраз стою на принципі "Дозволено все, що прямо не заборонено", і постійно це втираю колегам Олександр не дасть збрехати. Так що це камінь не в мій "город".. :biggrin: Я так само як і Ви вважаю, щодо ФГ - можна будувати... Правда як це зробити практично, наші шановні органи - архітектура, БТІ не знають...

Шановні відвідувачі!
будуть видалятися!

#22 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 17 Февраль 2009 - 20:44

для Александр - якщо ви впевнені, що ФГ не може набути права власності на земельну ділянку шляхом внесення до її складеного капіталу одним з учасників свої власності, дайте посилання на норму закону де це заборонено. в іншому разі вважатиму ваші пости флудом.

Ви ж самі вже наводили: пункту 15 Перехідних положень Земельного Кодексу України

"До набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель не допускається:
купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.

Якщо фермерське господарсво набуде право власності на на земельну ділянку шляхом внесення до її складеного капіталу одним з учасників свої власності на землю, яка перелічена вище, це буде не що інше, як один із способів відчуження, на що накладено мараторій.

#23 batyshka

batyshka

• Модератори
  • PipPipPipPipPip
  • 1 991 сообщений

Отправлено 17 Февраль 2009 - 20:53

а запитайте у Елії - внесення майна до статутного фонду (чи складеного капіталу) є відчуженням?
та прочитайте ось це - ]]>http://www.uapravo.n...14/ukr14567.htm]]>

і більше не постіть поза темою. в даній темі розглядається питання щодо можливості будівництва на землях ОСГ
усі інші питання офф-топ

Сообщение отредактировал batyshka: 17 Февраль 2009 - 21:11

#24 Ellia

Ellia

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 17 Февраль 2009 - 21:04

Люди!!!! Який статутний фонд у фермерському господарстві?!!!! Олександре, при всій повазі до Вас, прочитайте, що воно таке є те фермерське господарство....

#25 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 17 Февраль 2009 - 21:17

<--видалено модератором-->, як мені вже набридла ця тема, їй богу :)

Стаття 1. Поняття фермерського господарства

1. Фермерське господарство є формою підприємницької
діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили
бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію,
займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку
на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського
господарства, відповідно до закону.

2. Фермерське господарство може бути створене одним
громадянином України або кількома громадянами України, які є
родичами або членами сім'ї, відповідно до закону.

3. Фермерське господарство має своє найменування, печатку і
штамп.

4. Фермерське господарство діє на основі Статуту. У Статуті
зазначаються найменування господарства, його місцезнаходження,
адреса, предмет і мета діяльності, порядок формування майна
(складеного капіталу), органи управління, порядок прийняття ними
рішень, порядок вступу до господарства та виходу з нього та інші
положення, що не суперечать законодавству України.

Ми говорили та мали на увазі складений капітал

Сообщение отредактировал batyshka: 17 Февраль 2009 - 21:23

#26 Гость_taho_*

Гость_taho_*
  • Гости

Отправлено 17 Февраль 2009 - 21:24

Мне любопытно вот что: на кой создавалась эта тема? Любой человек, не имеющий точек соприкосновения с земельным правом сделал иллюзорный вывод: "О, а на земле сельхозназначения можно спокойно строиться!" ....

Для остальной части прочитавших, которые имеют хоть малейшее понятие, ясно как Божий день, какой сумбур здесь изложен...

Еще раз повторю: законное строительство недвижимости (кроме того, что я указала в посте №2) без изменения целевого назначения на землях "ведення товарного виробництва", "Ведення особистого селянського господарсва" ЗАПРЕЩЕНО... И использовать такую землю, например, для того, чтобы даже разместить палатки и принимать скаутов, как туристов, тоже невозможно... Не создавайте пустых иллюзий. Хотите блеснуть эрудицией - заходите на юр.форумы - там Вас оценят надлежащим образом.

Дааааааа, я в шоке от познаний знатоков юриспруденции, Вы что - хотите блеснуть эрудицией - заходите на юр.форумы - там Вас оценят надлежащим образом. Я не юрист, но немного соображаю, тем более гугл рулит. Касательно созданой теме: будівництво на землях сільскогосподарського призначення, batyshka прав.

Сообщение отредактировал taho: 17 Февраль 2009 - 21:26

#27 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 08:31

Батюшка, на одному з юр. форумів задав в вигляді питання про наш з вами спір. Ось саме він:

Я: "Мій товариш-юрист, посилаючись на Земельний кодес України (пункту 15 Перехідних положень) та Статті 12 Закону про фермерське господарство, стверджує, що, цитую "Права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів ФГ, здійснює фермерське господарство. Тобто, ФГ може отримувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення шляхом вводу нових учасників до господарства разом з їхніми земельними ділянками, навіть під час дії мораторію.

Проте я не згідний з його думкою.
На мою думку, ФГ не може отримувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення шляхом вводу нових учасників до господарства разом з їхніми земельними ділянками, а лише тільки набути право ВОЛОДІННЯ та КОРИСТУВАННЯ на них.

Крім того, на мою думку, якщо фермерське господарсво набуде право власності на на земельну ділянку шляхом внесення до її складеного капіталу одним з учасників свої власності на землю, на яку розповсюджується мараторій, це буде не що інше, як один із способів відчуження такої землі.

Що Ви думаєте з цього приводу?"

Відповідь:
Звичайно, якщо написано: " здійснює права володіння та користування", то саме це і мається на увазі - тільки володіння і користування.
Крім того, ст. 15 ЗУ "Про ФГ" дає вичерпний перелік складу земель ФГ і підстав для його формування, де немає згадки про внесення зем.діл. його членами у склад. капітал, із наступним переходом до ФГ права власності на них.

=======================

Це надав відповідь адвокат, який до Фастова не має жодного відношення, і воно чомусь суперечить Вашому трактуванню. До речі, він уже далеко не студент, 9 років стажу в юриспруденції.

#28 Ellia

Ellia

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 18 Февраль 2009 - 12:07

Дааааааа, я в шоке от познаний знатоков юриспруденции, Вы что - хотите блеснуть эрудицией - заходите на юр.форумы - там Вас оценят надлежащим образом. Я не юрист, но немного соображаю, тем более гугл рулит. Касательно созданой теме: будівництво на землях сільскогосподарського призначення, batyshka прав.

В шоке Вы можете быть только от содержания поста №1 в этой теме, но исключительно в том случае, если ОЧЕНЬ ХОРОШО соображаете в юиспруденции. А этого, простите, за Вами не наблюдается.... Для людей любой специальности существует понятие "профессионализм"-, что предвидит успешное применение теоретических знаний на практике. Критерием профессионализма является, как это ни странно, общественное мнение - мнение тех, кто обращался к тому или иному специалисту. Профессионал не может себе позволить просто запускать дезинформацию и формировать у тех, кто ее читает, ошибочное представление о чем-то... И поэтому прежде чем "ляпнуть" что-то (а Вы именно ляпнули), надо сначала пошевелить мозгами....

Александр, Вы правы, земельные участки членов ФГ являются их собственностью. Никаких уставных фондов в ФГ нет вообще. ФГ предполагает личное трудовое участие членов семьи, которые еще и владеют определенными навыками для производства с\х продукции.

Александр, скиньте товарищам любой Висновок про обтяження на зем.участок сельхозназначения (без адресов и фамилий, понятно), пусть прочитают, можно строиться там без изменения целевого назначения или нет..

#29 batyshka

batyshka

• Модератори
  • PipPipPipPipPip
  • 1 991 сообщений

Отправлено 18 Февраль 2009 - 12:55

Елія - а як же лист Держкомзему згаданий мною вище? це теж думка непрофесіоналів?
мене шокують ваші нервові потрясіння від нестандартного мислення інших людей)))

#30 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 13:22

Та не буду я нічого вже скидувати сюди. Тема себе вичерпала. Більш того, мою думку підтвердили треті особи до цієї теми - адвокат.

Якщо Батюшці щось не довподоби чи з чимось не згідний, не хай звернеться до відповідних органів державної влади та юридичних контор, там йому роз'яснять офіційно.

Щодо листа Держкомзему, особисто мені сподобалось перше речення останнього адзацу, процитую: "Одже, на думку Держкомзему України, на земельних ділянках..."

Хочу також зазначити, щодо статті 6 ЗУ "Про особисте селянське господарство", на яке посилається Держкомзем у свойому листі, дійсно зазначений перелік майна, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, серед них і житлові будинки разом із господарськими будівлями. Проте, сама нерухомість, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, знаходиться не на землі під ОСГ, а на землі, надана для будівництва та обслуговування жилих будинків, госп. буд. та споруд, а саме СГ господарство вже ведеться на відповідній, наданій для цього, землі.

Сообщение отредактировал Alexandr: 18 Февраль 2009 - 13:24

#31 Ellia

Ellia

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 1 171 сообщений

Отправлено 18 Февраль 2009 - 16:05

Елія - а як же лист Держкомзему згаданий мною вище? це теж думка непрофесіоналів?

Ви б ще Лист радянських часів знайшли.... шість років минуло з того часу... Лист це що - нормативний акт? Це думка, до того ж в ньому дуже ітелігентно сказано, що забудова має проводитись " у відповідності до плану забудови, затвердженого в установленому законом порядку". І де ж той план забудови полів в межах якоїсь там сільради?

Саме дивно, що я з самого першого свого посту говорила те саме, чим Ви мене зараз тикаєте носом.. Поверніться на початок теми - я писала, що теоретично можна, от тільки ніхто не знає як це практично оформити.

Я за інше писала- що ніякі без фундаменту будинки, пригодні для проживаня туристів, склади, СТО і т.і., що не використовуються виключно для діяльності конкретного ФГ будувати не можна...

#32 Гость_taho_*

Гость_taho_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 20:35

Пряма заборона на здійснення житлового будівництва для власних потреб на земельній ділянці, відведеній для особистого селянського господарства, в українському законодавстві відсутня. Більше того, ст. 6 Закону передбачено, що до майна, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, належать жилі будинки, господарські будівлі, споруди тощо. Отже, фактично законодавець визначив, що житловий будинок входить до майна ОСГ. У переважній більшості українських ОСГ присадибні ділянки і земельні ділянки для ведення ОСГ не розділені, а тому законодавець де-юре погодив можливість зведення житлового будівництва для власних потреб на земельній ділянці для ведення ОСГ.

#33 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 20:42

Пряма заборона на здійснення житлового будівництва для власних потреб на земельній ділянці, відведеній для особистого селянського господарства, в українському законодавстві відсутня. Більше того, ст. 6 Закону передбачено, що до майна, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, належать жилі будинки, господарські будівлі, споруди тощо. Отже, фактично законодавець визначив, що житловий будинок входить до майна ОСГ. У переважній більшості українських ОСГ присадибні ділянки і земельні ділянки для ведення ОСГ не розділені, а тому законодавець де-юре погодив можливість зведення житлового будівництва для власних потреб на земельній ділянці для ведення ОСГ.

<--видалено модератором--> :biggrin: :biggrin: :wacko:

Ладно, откиним законы, а просто включите логинку.. taho а <--видалено модератором--> тогда в таком случаии вообще разделать землю под строительсво, под ОСГ, под садоводство и так далее? Смысл этого различения?

Вы говорите что "в українському законодавстві відсутня Пряма заборона на здійснення житлового будівництва для власних потреб на земельній ділянці, відведеній для особистого селянського господарства". А в киких законах вы искали, интересно б было знать?
Купите землю под ОСГ, и постройте там дом и пойдите, зарегистрируйте право собственности на нее, а потом поговорим  :biggrin:

Сообщение отредактировал batyshka: 19 Февраль 2009 - 01:21

#34 Гость_taho_*

Гость_taho_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 21:06

А как же зеленый туризм, туристам что землянки рыть?

#35 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 21:13

А, извините, какие туристы на землях под "ОСГ"?

Это типо на курорт в период садово-огородных работ туристы собираться будут?

#36 Гость_taho_*

Гость_taho_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 21:31

Купили ОСГ (приватизированный) в межах села. Отдали документы на держакт.
Сперва будет просто держакт на наше ОСГ, а потом отдадим на держакт под застройку.
Ждать как вы понимаете этих держактов без "торпедирования" можно больше года.
Но я хочу начать стройку сейчас ... весной (трубы горят .... ну вы меня понимаете).

Что мне будет за это? К чему или какой сумме мне нужно быть готовым?
Как бороться со слугами народа которые придут ко мне и захотят "уменьшить" строительный бюджет на пару пластиковых окон?

Вообщем как защититься от стремления государства "помочь" моей молодой семье пустить корни не смотря ни на что? :)

#37 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 21:45

Я думаю Вы сами прекрасно знаете, что ведут за собой незаконные постройки в непозволенных для этого местах :)

Я думаю Вы сами прекрасно знаете, что ведут за собой незаконные постройки в непозволенных для этого местах :)

Стаття 53. Порушення правил використання земель

Використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення,
проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або
пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти еоподатковуваних
мінімумів доходів громадян.

Не складно порахувати, що 5 неоподаткованих мінімумів дорівнює 1500 грн. + ваші будови будуть піддані знесеню :)

#38 Гость_taho_*

Гость_taho_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 21:50

То есть максимум что мне грозит это потерять 170 грн? :biggrin: Штраф можуть призначити лише коли встановлять факт незаконного будівництва (тут конечно можно поспорить и повоевать, касательно понятия "жилой" ) , що може й не трапитись, якщо інспектор райархітектури "не помітить" будівництва/будинку при огляді ділянки на видачу будівельного паспорта :biggrin:

#39 Гость_Alexandr_*

Гость_Alexandr_*
  • Гости

Отправлено 18 Февраль 2009 - 21:54

То есть максимум что мне грозит это потерять 170 грн? Штраф можуть призначити лише коли встановлять факт незаконного будівництва (тут конечно можно поспорить и повоевать, касательно понятия "жилой" ) , що може й не трапитись, якщо інспектор райархітектури "не помітить" будівництва/будинку при огляді ділянки на видачу будівельного паспорта

Сразу видно человека далекого не только от юриспруденции, но и от строительства :)

ну во первых, не сто семьдесят, а 1500, а во вторых: попробуйте, дерзайте, стройте. Особенно интересно будет посмотреть, как вы зарегисрируете собственность на постройку, вот тогда и посьмеемся. ;) Удачи!

Сообщение отредактировал Alexandr: 18 Февраль 2009 - 21:55

#40 borisovich

borisovich

The simple administrator

• Главные администраторы
  • PipPipPipPipPip
  • 14 983 сообщений

Отправлено 18 Февраль 2009 - 22:08

Не складно порахувати, що 5 неоподаткованих мінімумів дорівнює 1500 грн.

А разве "неоподаткований мінімум" составляетуже 300 грн.? Я был уверен, что он равен 17 грн.
Omnia mea mecum porto

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных

Шановні відвідувачі!
будуть видалятися!