To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

Проти біди – громадою(Випуск №3. Березень 2009)


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
В этой теме нет ответов

#1 News_Robot

News_Robot

    Фастівчанин - патріот

  • Пользователи
  • PipPipPip
  • 129 сообщений

Отправлено 12 Апрель 2009 - 12:23

«Не зарікайся…» - говорить народна мудрість. Адже не знаєш, що буде з тобою завтра. Думаємо, що знаємо. Але як трапиться лихо, тоді розводимо руками (у кращому випадку) - якби ж було знати… Така вже людська натура. Слабка та горда…

«Ти порох, з пороху зліплений, ним і станеш після смерті», - звіщає Святе Писання. Зрозуміти б Слово Господнє всім серцем! Зрозуміти і жити по Ньому. Якби ж…

До Анатолія Дзізінського біда постукала в двері зненацька. Ні, з його здоров’ям та членів сім’ї все гаразд. Але трапилось нещастя іншого ґатунку – пожежа. Загорілась майстерня.
Займався приватний підприємець переробкою деревини. Запалала його майстерня звечора. Та вже під ранок двоповерхова споруда стала згарищем. Вигоріло обладнання, вже майже готова під замовлення продукція. Хоч і намагалися пожежники якнайшвидше ліквідувати вогонь, проте збитки для власника цього невеличкого деревообробного комбінату виявились приголомшливими. Все, з чого той заробляв хліб насущний для себе та сім’ї, пішло за вогнем.

Про Анатолія Дзізінського ходила добра слава. Трудящий чоловік і майстер на всі руки. На своєму та батьковому обійсті власними руками і розумом створив добротну майстерню по виготовленню різних виробів з дерева. Ще з дитинства полюбляв майструвати. Від батька перейняв ту науку. Тож коли заснував власне підприємство після виходу на пенсію, як інвалід другої категорії по Чорнобилю, тоді й пригодився сповна набутий життєвий досвід, батькова наука. До нього в Потіївку зачастили замовники і з міста, поза його меж. Знав свою справу досконало тому й виходили з-під його рук вироби якісні. Дуже якісні.

В тій пожежі, що сталася в лютому місяці цього року, дехто навіть бачив чорну руку конкурентів. Так це, чи ні – тепер важко сказати. Вогонь замів сліди, якщо й були… Лише стіни та металеве перекриття вціліли. І що робити далі? Де брати кошти для відновлення втраченого? Питання не риторичні. Життєві.

Пропали і вироби замовників. Співпереживав з бідою Анатолія і близький сусіда по вул. Тельмана Віктор Линник. Він скоро мав забрати для нового будинку вікна, двері тощо. Каже, що доведеться почекати. Але скільки часу має пройти, щоб майстерня знову запрацювала? Цього не знає ні він сам, ні господар.

- Як будеш виживати? Що робити? – запитую теж майже свого сусіда. - Прохожу щодня повз оце згарище, і на серці стає боляче. Я теж колись пережив, правда менший пожар. Тож розумію, як воно на душі…

- Все свідоме життя зводив своє виробництво, - засвідчував Анатолій. – Недоїдав, недосипав, Бога гнівив, бо й по неділях працював часто. Де ж тепер тих грошей взяти на відновлення? І кредит в банку не візьмеш, хто ж тепер дасть…

Підприємець Дзізінський є членом громадської організації Союзу підприємців і роботодавців Фастова. В ній об’єдналися люди, щоб разом виробляти спільну підприємницьку політику виживання в нелегких умовах сьогоднішніх. гзні вони. Хто міцно стоїть на ногах, хто «підтанцьовує». А проте перед можливим горем всі рівні. Когось воно минає, а когось і накриває чорним крилом. Тоді що? На одного члена організації має поменшати, коли жити за законом джунглів? Так? Так буває, якщо кожен живе за принципом «сам за себе». А якщо на біду – громадою, разом! Тоді може легше буде…

Розмовляю із головою Союзу паном Сергієм Чижиком:

- Я переймаюся бідою, що трапилося із нашим колегою. Від такого техногенного катаклізму ніхто не застрахований. Ми вже думали над створенням фонду взаємодопомоги на такі випадки. В цьому є резон. І ця пожежа повинна прискорити його створення. Механізм наповнення фонду коштами може бути різним. Головне – добровільним, чесним. Прозорим має бути і контроль за використанням коштів. Але фонд повинен існувати. Я це питання винесу на найближче засідання ради Союзу.

А ось думка з цього приводу підприємця М. М. Приходька.

- Вважаю за можливе створення міського стабілізаційного фонду фінансової підтримки на непередбачуваний випадок, як от пожежа. Такі кошти разової допомоги можуть надаватися, можливо, з поверненням, чи й без повернення. Все залежатиме, як домовимося, і яка буде конкретна ситуація.

Приватний підприємець П. Г. Куришко поки що не готовий до створення фонду взаємопідтримки, але може розглядати конкретну ситуацію окремо з можливим наданням допомоги на рівні взаємостосунків.

Приватний підприємець Т. Є. Єлісевич бачить створення фонду фінансової підтримки, як цивілізованого способу вирішення непередбачуваних екстра неординарних ситуацій. Жити за принципом «кожен за себе» - негоже. Звичайно, тут потрібна відкритість, прозорість, чесність, порядність, довіра. Так вважає вона.

Ось кілька рядків статистики пожеж у місті за минулий рік.

За даними Фастівського районного відділу Головного управління міністерства надзвичайних ситуацій України в Київській області м. Фастова лише торік у фастівському регіоні зафіксовано 84 пожежі у приватному секторі та промислових підприємств. Жертвами пожеж стало 12 чоловік. Спочатку цього року зафіксовано 11 випадків пожеж, 6 чоловік загинуло.

З іншого боку потіївського ставка, де стоїть хата Дзізінських, лелеки облюбували своє житло. Скоро прилетять до нього з далеких країв. Воно не змінилося. Стоїть, притрушене снігом, під пильним наглядом природолюба діда Василя Шпаківського. Ось тільки не впізнають довгоногі садиби свого дальшого сусіда. Згоріла. Чи довго її господар приводитиме своє «гніздо» до попереднього стану? Цього вони не відають. Проте добре пам’ятають, як їхню хату потіївчани зводили всією громадою: хто стовпа привіз, хтось краном приїхав. Знайшлось і колесо під «фундамент».

Бо що не говоріть, а громадою і «батька добре бити», як кажуть між людьми…


Анатолій Корчак

]]>Джерело інформації - Укр Тайм]]>
  • ancetteAnat это нравится

Увага!!! Я не жива людина - я програма, мене Shaman створив. На приват-повідомлення та мило не відповідаю ! :))) Всі зауваження та пропозиції пишіть Shamanу!!!Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.