To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография

Чи жила Голда Меiр у Фастовi


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
В этой теме нет ответов

#1 News_Robot

News_Robot

    Фастівчанин - патріот

  • Пользователи
  • PipPipPip
  • 129 сообщений

Отправлено 06 Апрель 2009 - 21:40

<!--TBegin-->]]>Изображение]]><!--TEnd-->

Встановили історичну правду намагається й інший фастівчанин В. Р. Борошенко. Володимир Рафаїлович — єврей, і ніколи не приховував і не соромився цього. До того ж у Фастові свого часу проживало немало людей цієї національності. Але так несправедливо поставилась доля до цього народу. Гнані звідусіль, нерідко вони не мали змоги добратись до своєї історичної батьківщини, та й там спокою не знаходили.

«На початок двадцятого сторіччя, — пише Володимир Борошенко, — дев’ять тисяч чоловік, хто був родом з Фастова, склали вісімдесят відсотків жителів нашої діаспори. Тут, в злиднях тісних єврейських кварталів, народжувалися, жили і вмирали нащадки древнього племені Мойсея на берегах красивої річки Удава. Вони шанували шаббат, кожну весну пекли мацу і століттями молились Богу. А ще — навчали цьому своїх дітей в п’яти малих синагогах при одній головній та в трьох школах на ідиш для місцевої єврейської голоти. Не лише в Фастові селились євреї, але й в навколишніх селах: Фастівці, Трилісах, Дідівщині і хуторах».
А далі Володимир Рафаїлович розповідає неймовірну історію. Її він почув від своїх батьків, від інших єврейських старожилів Фастова. Мова ж ось про що. Жив у нашому тоді ще містечку веселун Моше Мабович, якого, як підійшов строк, призвали в царську армію. Служба його проходила в білоруському Пінську. Там і зустрів молодий, стрункий солдат красиву мідноволосу Блюму. Незабаром закохані обвінчались і залишились жити в Пінську згодом молода сім’я збільшилась — народилась донечка Шейна, що в перекладі означає «красива». І все було б добре, та Моше дуже хотів переїхати в рідне для нього містечко. Адже там він народився і виріс. Нарешті він вмовив дружину і вже тут, у Фастові народилась їхня друга донечка Голда — «золота». Це була майбутня Голда Меір, з чиїм іменем пов’язані створення нової держави — Ізраїлю і підписання декларації про її незалежність, кого співвітчизники й понині називають «совістю єврейського народу».
Та нестатки обсіли сім’ю, — продовжує В. Р. Борошенко. — Моше не міг знайти роботи столяра, в пошуках кращого життя Мабовичі вирушили до Києва. Батьки Голди, а згодом і вона сама напишуть у своїх спогадах, що в цьому великому місті вони були заїжджими нікому не потрібними.
Справді, нещастя не обминали цей дім. Один за одним померли четверо дітей, а живі світили голодними оченятами. Ось чому Мабовичі знову перебираються до Пінська. Але єврейські погроми, які прокотилися в той час по всій Російській імперії, змусили спочатку главу родини, а через три роки — в 1906 році — і всю сім’ю переїхати до Америки в пошуках спокою і кращої долі.
«Сьогодні бібліографи Голди Меір стверджують, що вона народилась у Києві, — підводить підсумки своїй розповіді наш дописувач. — Справді, хто й коли чув про провінційне містечко Фастів?»
Сьогодні, після того, як ще десятиліття тому, в нашому місті були знищені всі синагоги та равини, документально підтвердити істинність написаного Володимиром Рафаїловичем ніхто не зможе. Але кожне твердження заслуговує на те, щоб до нього прислухались і, при бажанні, самому вирішити: яке ж з них справді правдиве?

Хто така Голда Меiр?

]]>Джерело інформації - Укр Тайм]]>
  • ancetteAnat это нравится

Увага!!! Я не жива людина - я програма, мене Shaman створив. На приват-повідомлення та мило не відповідаю ! :))) Всі зауваження та пропозиції пишіть Shamanу!!!Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.