To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография
- - - - -

Державна підтримка багатодітних сімей – вимога часу


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
В этой теме нет ответов

#1 News_Robot

News_Robot

    Фастівчанин - патріот

  • Пользователи
  • PipPipPip
  • 129 сообщений

Отправлено 19 Апрель 2009 - 21:06

У Фастівському районі створені всі передумови для реалізації соціально направленої державної політики, в центрі якої – сім’я, дитина, молодь. Пріоритети діяльності районної влади – підвищення соціальних стандартів у цій роботі, надання всебічної підтримки тим категоріям населення, які у соціальному плані виявилися найменш захищеними.


Одним із найважливіших, специфічних напрямків державної сімейної політики є підтримка багатодітних сімей. Саме про реалізацію такої політики у районі наше інтерв’ю з головою Фастівської районної державної адміністрації Володимиром Хрищенюком.
– Володимире Олександровичу, якими видами соціальної допомоги користуються багатодітні сім’ї району?


– Багатодітні сім’ї користуються декількома видами державної допомоги, а саме: допомогою, передбаченою для малозабезпечених сімей; допомогою при народженні дитини; допомогою на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; допомогою на дітей одиноким матерям та іншими.


Не хочу стомлювати цифрами, але вони, як і факти, – річ уперта. Тому деякими з них оперуватиму.


Минулого року державною допомогою, передбаченою для малозабезпечених сімей, скористалися 48 сімей (їм виплачено кошти на суму 407,5 тис. грн.), а серед них – 28 багатодітних (278,5 тис. грн).


Важливий вид – допомога при народженні дитини. У 2008 році зареєстровано 384 отримувачів такої допомоги на загальну суму 4 млн. 844 тис. 200 грн. Із них багатодітних сімей – 54 (на 769,8 тис. грн.).


Допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, отримували 37 опікунів (на суму 501,4 тис. грн.), з них 14 – багатодітні опікуни; допомогу на дітей одиноким матерям було призначено 28 багатодітним одиноким матерям району на суму 145,9 тис. грн.


Також державою встановлено державну допомогу на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням і проживають у сім’ях опікунів. Таким видом допомоги скористалися 14 багатодітних родин на суму 140 тис. 500 грн.


Ще один вид державної допомоги – це державна соціальна допомога на дітей-сиріт, на дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення, батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. Таку адресну допомогу виплачено на суму 637 тис. грн.


– Яка робота проводиться райдержадміністрацією з відзначення багатодітних матерів почесним званням “Мати-героїня”?


– Відповідно до Закону України “Про державні нагороди” почесне звання України тлумачиться як державна нагорода і як вища форма відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.


Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року №476/2001, почесне звання України “Мати-героїня” присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.


Звичайно, Фастівщина має багатодітні родини. На сьогодні сільськими, селищними радами разом із відповідними службами райдержадміністрації проведено кропітку роботу зі збору, обробки відповідних відомостей. І вже подані необхідні документи до Київської обласної державної адміністрації з клопотанням про присвоєння Почесного звання “Мати-героїня”. А носити таке звання гідні 40 матерів нашого району.


– У нашій державі формою державних форм сімейного виховання є дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї. Фастівський район в Україні був серед піонерів започаткування таких соціальних закладів. Розкажіть, будь ласка, про механізм їх функціонування.


– Наразі на території району функціонують унікальні багатодітні сім’ї – це чотири дитячі будинки сімейного типу та три прийомні сім’ї. В цілому це – найвищий регіональний показник по Київській області. Вони були створені спільними зусиллями батьків-вихователів, районної державної адміністрації та за сприяння Міжнародної благодійної організації “Надія і житло для дітей”.


Дитячі будинки сімейного типу створені родиною Шамраїв (смт Кожанка), яка виховує 8 дітей, родиною Кравченків (с. Ставки) – 11 дітей, родиною Бурдюженків (с. Велика Мотовилівка) – 10 дітей, родиною Цибульських (с. Фастівець) – 8 дітей. Родинне тепло та турботу діти мають у прийомній сім’ї Бондарів (смт Борова) – 4 дітей, Міхнів (смт Кожанка) – 6 дітей, Машляківських (с. Бортники) – 5 дітей.


Наприкінці 2008 року Миколу Івановича Бондаря нагороджено Почесною відзнакою Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту “За сумлінне батьківство”.


Райдержадміністрація підтримує ініціативу подальшого створення прийомних сімей на Фастівщині і буде підтримувати такі сім’ї.


У 2008 році за сприяння районної влади в дитячому будинку сімейного типу родини Кравченків (с. Ставки) проведено реконструкцію опалення, ведуться роботи з підведення газу до будинку родини Шамраїв (смт Кожанка).


– А яку ж допомогу багатодітні сім’ї отримують від райдержадміністрації?


– За період 2008 року 8 багатодітним родинам, враховуючи їхнє звернення до райдержадміністрації та складність обставин, в яких опинилися ці родини, було виділено допомогу в розмірі 3800 грн.


Крім того, слід сказати, що протягом 2008 року відповідними службами райдержадміністрації було проведено паспортизацію соціально-побутових умов багатодітних сімей. Було охоплено 306 сімей. В результаті проведеної роботи багатодітні сім’ї, в яких виховується 5 і більше дітей, отримали допомогу за кошти районного бюджету на суму 15 тис. 500 грн. 52 першокласники району з числа багатодітних родин отримали “Подарунки першокласника” на суму 5 тис. 967 грн.


– Для підтримки багатодітних сімей проводяться акції. Розкажіть, будь ласка, які плануються на поточний рік.


– Задля підтримки багатодітних сімей у районі організовуються благодійні акції з надання гуманітарної та матеріальної допомог. Щорічно в рамках святкування Міжнародного жіночого дня, Дня Матері, Дня сім’ї нагороджуємо кращих трудівниць району, а серед них – і багатодітних матерів.


Що ж до планів райдержадміністрації на 2009 рік, то маємо чимало задумок для реалізації державної сімейної політики, у контексті якої – й підтримка багатодітних сімей району. Тому “наріжним каменем” у роботі постає питання про фінансування.


А першочерговим завданням було й залишається оздоровлення дітей. Особлива увага – дітям із сімей соціально вразливих категорій, багатодітних родин. Для прикладу скажу, що у 2008 році спільними зусиллями адміністрації, благодійних організацій, релігійних громад різних конфесій оздоровлено майже 3000 дітей району, в числі яких були й діти із багатодітних родин.


А в нинішньому році ставимо за мету вирішити питання щодо виплати щомісячної стипендії голови райдержадміністрації молоді з багатодітних сімей району, яка вчиться у навчально-освітніх закладах різних рівнів акредитації.


Ми радіємо за успіхи молодого покоління району, пишаємося, що і діти, і молодь у нас справді талановиті, неординарні, націлені на здобуття важливих для них життєвих перемог.


З метою пошуку та підтримки обдарованої молоді щорічно в районі проводяться конкурси учнівської та молодіжної творчості. Виявити свої таланти молоде покоління може у таких творчих змаганнях, як конкурси “Журналістський первоцвіт”, “Гранослов”, “Молоде обличчя України”, “Палітра тисячоліть”, через участь у конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук України, огляді-конкурсі дитячої художньої самодіяльності “На струнах веселки”, художніх виставках “Дивосвіт”, “Світ очима дітей”, у щорічній акції “Збережемо пам’ять про подвиг”, військово-патріотичних спортивних іграх та інших заходах.


Молодь була і є особливо активною частиною суспільства. Треба лише спрямовувати її творчу енергію у потрібне для суспільства русло, допомагати в особистому розвитку.


Тож Фастівська райдержадміністрація не залишається осторонь проблем молоді, у тому числі з багатодітних сімей, і робить усе необхідне для всебічної підтримки сімей як найважливіших ланок суспільства.
Ольга Петрунько]]>Джерело інформації - Укр Тайм]]>

Увага!!! Я не жива людина - я програма, мене Shaman створив. На приват-повідомлення та мило не відповідаю ! :))) Всі зауваження та пропозиції пишіть Shamanу!!!Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.