To Top

Перейти к содержимомуШановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.

Фотография
- - - - -

Посвята – на добрі справи


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
В этой теме нет ответов

#1 News_Robot

News_Robot

    Фастівчанин - патріот

  • Пользователи
  • PipPipPip
  • 129 сообщений

Отправлено 19 Апрель 2009 - 20:41

19 квітня, на Великдень, нове поповнення буде посвячено в козаки
Семен Пилипович Палій (Гурко) народився в місті Борзна, що на Чернігівщині в серпні, на Маковея, в козацькій родині у 1622 році. Закінчив Київський колегіум (тепер Києво-Могилянська Академія). Під час визвольної війни 1648-1654 років потрапив до Запорізької Січі. Полковником охоче колонним Війська Запорозького у 1682 році прибув до зруйнованого татарами Фастова, відбудував місто-фортецю і створив Фастівський козацький полк на базі Фастівської, Мотовилівської і Триліської козацьких сотень, які до цього входили до реєстру Білоцерківського полку Війська Запорозького. У 1683 році козаки Фастівського полку на чолі з Семеном Палієм брали участь у битві з турками під Віднем. За цей успіх у військовій баталії Палія прозвали Героєм Відня. Після перемоги повернувся до Фастова на арабському скакуні візира Кара-Мустафи. Очолив повстання проти гноблення польсько-шляхтого українського народу, названого другою Хмельниччиною, з козацьким полковником Самусем, Іскрою, Абазиним.


У 1689 році був підступно заарештований поляками і ув’язнений у Магдебурзькій фортеці. Перебував у в’язниці з жовтня 1689 року. Визволили його козаки Фастівського полку. В цей час писаря Війська Запорозького Івана Мазепу обрали гетьманом Лівобережної України, а в Московії до влади, завдяки перевороту, прийшов імператор Петро І і створив Російську імперію. Перше, що він зробив, то заборонив мову національних меншин. На козацькому прапорі з’явився напис “Войско Запрозкоє”. Ввійшовши в довіру до імператора, Іван Мазепа отримав другий за числом орден Андрія Первозванного. Семен Палій тим часом вів визвольну війну на правобережній Україні з військами Речі Посполитої і до 1704 року звільнив від польських гнобителів майже всю правобережну Україну, за що вшанований був всенародною любов’ю. Про це йдеться в народних піснях, переказах і билинах. Іван Мазепа заздрив Семену Палію, доніс імператору про зраду, і 31 липня 1704 року під Бердичевом заманив Палія у засідку і заарештував. гк провів Семен Палій у в’язниці Батурина, а в червні 1705 року був відправлений у Москву. З Москви засланий до Сибіру в Тобольськ. За наказом Петра І звільнений у грудні 1708 року після укладання угоди Мазепи з Карлом ХІІ.


Північна війна між Росією і Швецією досягла апогею. 27 червня 1709 року відбулася Полтавська битва. На боці імператора виступив Семен Палій за підтримки всіх полковників, а за Іваном Мазепою на бік короля пішли запорожці кошового отамана Гордієнка. Петро І пообіцяв Палію, в разі перемоги, незалежну Україну, а Карл ХІІ теж саме – Івану Мазепі. Що з того вийшло після Полтавської битви, ми знаємо. Тарас Григорович Шевченкодав свою оцінку цій події: … інша була б Україна, якби гетьман і полковник Фастівський одностайно стали.


Іван Мазепа помирає в Румунії, а розчарований Семен Палій провів останні дні життя в козацькому монастирі – Межигірському Спасі, під Вишгородом, де на 88-у році життя, у січні 1710 року, помирає.


19 квітня, на Великдень, у Фастові – славному місті, в церкві св. Миколая о 10.00 козаки Фастівського козацького куреня Українського козацтва згадають полковника Війська Запорозького, полковника Фастівського і полковника Білоцерківського Семена Палія. Нове поповнення буде посвячене в козаки і прийме присягу на вірність Незалежної Соборної України, українському народу і українському козацтву. Посвячений буде новий прапор Фастівського козацького куреня, під яким козаки творитимуть добрі справи на теренах міста Фастова і Фастівщини, Київщини і України, розбудовуватимуть державотворення.
Анатолій ДРЕВЕЦЬКИЙ, сотенний сотні ім. Семена Палія, бунчужний Фастівського козацького куреня Українського козацтва
]]>Джерело інформації - Укр Тайм]]>

Увага!!! Я не жива людина - я програма, мене Shaman створив. На приват-повідомлення та мило не відповідаю ! :))) Всі зауваження та пропозиції пишіть Shamanу!!!Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных


Шановні відвідувачі!
Попереджаємо, що прямі посилання на сторонні ресурси (крім Фастівських),
будуть видалятися!
Можливі посилання на ЗMI та фотохостинги.