To Top

Перейти к содержимому

Фотография
- - - - -

Наша спільна історія

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 2

#1 Shaman

Shaman

Злобный админ

• Главные администраторы
  • PipPipPipPipPip
  • 1 847 сообщений

Отправлено 22 Май 2009 - 18:23

Наша спільна історія

]]>Изображение]]>

Я оцінюю розпочату журналістом Анатолієм Корчаком та його газетою «Позиція» тему відродження забутих сторінок нашої фастівської історії під кутом зору, що коли народ не цікавиться своїм минулим, то в нього немає майбутнього. А наше минуле таке, яке було. Ну, був у часи діяльності на Фастівщині нашого славного козацького полковника Семена Палія Фастів «столицею» палієвої держави. Був та й не став. Як не став і другим Парижем, чи Єрусалимом. То й що, зневажати нам його за те тепер? Ні! Жили в ньому люди як могли. І творили місцеву історію. Як і ми сьогодні свою. І те треба пам’ятати.
В книзі «Історія Фастівщини» та в дослідженнях депутата міської ради, працівника музею Кирила Стеценка у Веприку Володимира Івановича Дросенка на тему духовності знаходимо розклад населення Фастова після 1900-го року за національною ознакою. Цікава статистика. Із майже 10 тисяч населення, 80% складали жителі єврейської національності. То є факт і обумовлений він тогочасною політикою царського самодержав’я: відселення євреїв із великих міст імперії по периферії. Гадаю, схожі відсотки прошарку єврейського населення спостерігалися й по іншим містечкам колишньої Київської губернії. І не тільки.
Тому немає нічого дивного в тім, що і сім’я майбутньої прем’єрки Ізраїлю Мабовичів проживала в нашому місті. Я теж чув про це від моїх старших родичів від батька, але якось не надавав цьому особливого значення. Думаю, був не правий. Адже збереження пам’яті про людей, наших земляків, які ввійшли в світову історію зроблять честь нашому місту, примножать духовну спадщину фастівчан. Хто б якої не був національності, вони були нашими співгромадянами. Бо як ми сущі дбаємо за померлих, так пам’ятатимуть і про нас.
Я пригадую розмови по єврейському питанню мого батька Йосипа Аврамовича, 1926 року народження. Говорив він і про Ізраїль, цю молоду державу, і про Голду Меїр. Мовляв, жила вона з батьками в Києві на Подолі, але народилася в Фастові.
Багате наше місто й на інші особистості з єврейського середовища. По вул. Комсомольській знаходиться кладовище, де теж захороненні євреї. Але не в тім його особливість. Там захоронений один із равинів, хто переписував Тору — священну єврейську книгу. Тому й відноситься це захоронення євреїв до 600 найбільш шанованих іудеями кладовищ. То цікава історія.
За благородну справу взялася газета «Позиція» і її редактор, наш колишній колега з міської ради Анатолій Корчак. Я, як представник нині діючої влади, всіляко сприятиму йому у цій справі.

Йосип Цвібель,
заступник голови міськвиконкому
м. Фастова

Слушних думок багато, а неслухняних ще більше ...

#2 df

df

Вшанований громадянин міста

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 2 796 сообщений

Отправлено 22 Май 2009 - 20:10

А предполагает ли товарищ-пан Анатолий, что бы сделал "наш славний козацький полковник Семен Палій" если бы словил еврея*?

Товарищ-пан на местное еврейство* ориентируется, -- к выборам готовится, умница.
Его бы по школам водить, да детям на уроках биологии показывать на предмет умения приспосабливаться.
Вот же ж типочек, вот же ж вьюн. Ай-я...
Мельчают людишки, ох мельчают...

* -- очевидно, что нужно употребить слово другое, но, увы, оно не есть политкорректным, а потому мы его опускаем.

#3 Гость_taho_*

Гость_taho_*
  • Гости

Отправлено 22 Май 2009 - 21:19

Цвибель последний из могикан, еще тот ... вспомнил о кладбище, захоронение евреев :rolleyes: , а для местных просто мусорник, старые склепы разбиты мародерами, куда смотрит главный еврей. Голда родилась в Фастове :drinks: не верю, где документальное подтверждения, нету, один пустой "базар", никаких фактов. А какой след оставили евреи в истории Фастова ...? Вонючие еврейские кварталы.

Сообщение отредактировал taho: 22 Май 2009 - 21:22

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных

Rambler's Top100    Рейтинг@Mail.ru